Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polscy studenci będą współprojektować wyposażenie Porshe i Jaguara? „Pomysły mogą zostać wykorzystane Edukacja
Anna Moczydłowska 19 października 2016
10:00

Polscy studenci będą współprojektować wyposażenie Porshe i Jaguara? „Pomysły mogą zostać wykorzystane"

Skomentuj
Polscy studenci będą odbywać praktyki Konsberg Automotive Pruszków. Fot. fotolia - royalty free
Politechnika Lubelska podpisała umowę z Kongsberg Automotive Pruszków. Studenci będą odbywali w przedsiębiorstwie staże i praktyki. W przyszłości firma być może wykorzysta pomysły młodych inżynierów w swoich produktach.
Kongsberg Automotive Pruszków zajmuje się produkcją akcesoriów i wyposażenia aut. Firma wytwarza m.in. fotele samochodowe dla Porsche, Bentleya, Jaguara czy Mercedesa.

– Rok temu uruchomiliśmy konkurs dla studentów. Mieli zaprojektować elementy fotela samochodowego. Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów, także z Politechniki Lubelskiej. Dotyczyły m.in. wsparcia karku czy odcinka lędźwiowego. Wtedy zobaczyliśmy, jaki potencjał drzemie w młodych ludziach. I postanowiliśmy zacząć bliższą współpracę z uczelnią – tłumaczył Krzysztof Hauk, dyrektor generalny Kongsberg Automotive Pruszków.

Dzięki porozumieniu, które przedsiębiorstwo zawarło z uczelnią, studenci będą mogli odbywać w nim staże i praktyki oraz wspólnie realizować projekty badawczo-rozwojowe. W przyszłości, być może, ich pomysły zostaną wykorzystane w produktach firmy. Kongsberg Automotive ma oddziały w Pruszkowie i Koluszkach.

– W perspektywie jest otwarcie trzeciej fabryki w Polsce. Jeśli chodzi o lokalizację, mamy 14 kandydatur. Naukowe otoczenie firmy rozumiane jako współpraca z uczelniami jest dla nas bardzo ważne. Nie wykluczamy więc w tej kwestii także Lublina – mówił Krzysztof Hauk.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas