Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

ME w pływaniu: Polacy na czwartym miejscu w tabeli medalowej

Kadra Polski spisała się doskonale w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie w Szczecinie. Nasi pływacy i pływaczki zdobyli razem 8 medali - 5 złotych i 3 brązowe i byli czwartą reprezentacją mistrzostw, za Niemcami, Duńczykami i Hiszpanią.

Już pierwszego dnia mistrzostw reprezentanci naszego kraju zagrzewani dopingiem swoich kibiców zdobyła trzy medale. Radosław Kawęcki zdobył złoto na 200 metrów stylem grzbietowym, a Konrad Czerniak na 50 metrów stylem dowolnym.  Natomiast Paweł Korzeniowskim dopłynął jako trzeci w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym.

Ku wielkiej radości wszystkich kibiców Konrad Czerniak był jedną z gwiazd ME w Szczecinie dodając do zwycięstwa z pierwszego dnia dwa medale w stylu motylkowym - złoto na 100 metrów i brąz na 50 metrowym dystansie.

Złoty medal w Szczecinie zdobył także Mateusz Sawrymowicz na 1500 metrów kraulem. Paniom udało się tylko raz zająć miejsce na podium - w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym. Choć przypłynęły jako czwarta drużyna, dzięki dyskwalifikacji Niemek stanęły na trzecim stopniu podium.