Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Skomentuj
MN 12 grudnia 2011
08:34
Darmowy kurs języka norweskiego

ME w pływaniu: Polacy na czwartym miejscu w tabeli medalowej

 
 
Kadra Polski spisała się doskonale w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy w pływaniu na krótkim basenie w Szczecinie. Nasi pływacy i pływaczki zdobyli razem 8 medali - 5 złotych i 3 brązowe i byli czwartą reprezentacją mistrzostw, za Niemcami, Duńczykami i Hiszpanią.


Już pierwszego dnia mistrzostw reprezentanci naszego kraju zagrzewani dopingiem swoich kibiców zdobyła trzy medale. Radosław Kawęcki zdobył złoto na 200 metrów stylem grzbietowym, a Konrad Czerniak na 50 metrów stylem dowolnym.  Natomiast Paweł Korzeniowskim dopłynął jako trzeci w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym.

Ku wielkiej radości wszystkich kibiców Konrad Czerniak był jedną z gwiazd ME w Szczecinie dodając do zwycięstwa z pierwszego dnia dwa medale w stylu motylkowym - złoto na 100 metrów i brąz na 50 metrowym dystansie.

Złoty medal w Szczecinie zdobył także Mateusz Sawrymowicz na 1500 metrów kraulem. Paniom udało się tylko raz zająć miejsce na podium - w sztafecie 4x50 metrów stylem zmiennym. Choć przypłynęły jako czwarta drużyna, dzięki dyskwalifikacji Niemek stanęły na trzecim stopniu podium.


MNReklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas