Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

13
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

4
Uwaga Norwegia, nadciąga syfilis!

 
 Foto: stock.xchng
Syfilis jest bardzo rzadką chorobą w całej Europie. Jednak lekarze boją na alarm. Od 2000 roku w Norwegii notuje się wzrost liczby przypadków zachorowań. Problem dotyka przede wszystkim dwa największe miasta kraju – Oslo i Bergen.

W dalszym ciągu zarejestrowanych jest mało przypadków zachorowań na syfilis w Norwegii. Mimo to w 2009 roku tylko w Oslo wykryto chorobę u 54 osób, a w Bergen od początku 2011 aż pięciu.

Liczby nie oszałamiają, lecz lekarze ostrzegają. Wszystkie nowe przypadki zachorowań wykryto w zaawansowanym stadium rozwoju choroby, co oznacza, że osoby te mogły zupełnie nieświadomie zarazić wielu innych. Tej właśnie „ciemnej liczby syfilisu” najbardziej obawiają się lekarze. Ponadto im później wykryta choroba, tym trudniejsze i bardziej kosztowne jest leczenie.

Homoseksualiści i obcokrajowcy

Bakterie syfilisu przybyły do Norwegii razem z imigrantami, gdyż wcześniej praktycznie nie występowały one w tym kraju. W dodatku zdecydowana większość chorych to osoby homoseksualne - w Oslo aż 9 na 10 zarażonych to homoseksualiści.


Źródło: nrk.no

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Pawel Borkiewicz

16-04-2011 12:49

Powinno byc bija na alarm chyba ? Syfilys w zaawansowanym stadium to oznacza juz kilka lat rozwoju tej choroby czyli moze byc sporo wiecej osob a wiec nie zdradzajmy, uprawiajmy sex z jedna osoba. Znacie kogos takiego? Chetnie poznam. haha

Krzysztof ....

11-04-2011 19:24

Syfilis jest bardzo rzadką chorobą w całej Europie. Jednak lekarze boją na alarm..
A nie powinno być dzwonią na alarm ??????

BiZi Z Wlochaczewa

07-04-2011 22:06

taa a wszystko to przez te czarne mamby co na ulicach daja d...y , walenie bez kalosza

Przemek Wojcinski

05-04-2011 00:07

pjebałocie to są ludzie a jesi maja inne orjetacje to ich i tylo ich sprawa.Aprzedewzystkim do KĄPIELI czas sie umyć

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok