Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Skomentuj
Czytelnia

Tunel kolejowy pod Oslo zamknięty po niedzielnym pożarze

 
 
W poniedziałek (17.grudnia) rano tunel kolejowy pomiędzy Oslo S, a Skøyen wciąż pozostaje zamknięty po pożarze, do którego doszło w niedzielę przed południem. Zarząd infrastruktury kolejowej (Jernbaneverket) nie jest w stanie dokładnie określić, kiedy ruch pociągów przez tunel zostanie wznowiony. Kolejna prognoza spodziewana jest około godziny 10.00.

 

W niedzielę rano zaczęły się tlić kable w tunelu, powodując duże zadymienie, przez które strażacy mieli spore problemy z odnalezieniem źródła pożaru. Po wielu godzinach udało im się to. Tlące się kable znajdowały się w korytku położonym 400 metrów od wlotu tunelu.

- Jak na razie wiemy o siedmiu przewodach które zostały zniszczone na skutek pożaru. W przypadku każdego z nich będziemy musieli wymienić i połączyć około 30 metrów kabla, a potem wykonać testy – mówi szef kolei, Guttorm Moss.

Jeśli chodzi o wznowienie ruchu pociągów między Skøyen, a Oslo S, najwcześniej można się go spodziewać w poniedziałek (17.12.) przed południem, ale to jeszcze nic pewnego. Trzeba na bieżąco śledzić komunikaty Jernbaneverket.

Do czasu otwarcia tunelu, pociągi jadące z i na wschód i północ będą zaczynać i kończyć bieg na stacji Oslo S, natomiast pociągi z i w kierunku południowym i zachodnim będą zawracać na stacjach Skøyen, Drammen i Kongsberg. Pociągi do Bergen póki co jeżdżą objazdem przez Roa.

Norweskie Koleje Państwowe (NSB) zapewniają zastępczą komunikację autobusową, względnie taksówkową, osobom dotkniętym przez utrudnienia w ruchu pociągów. Pasażerom zaleca się też sprawdzanie zmian w rozkładzie jazdy na bieżąco, na stronie internetowej NSB.


Na podstawie: Aftenposten, NSB, Jernbaneverket

 

 


Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas