Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przed telewizorem w Norwegii Czytelnia
Konstancja Suchanek 02 października 2015
10:14

Przed telewizorem w Norwegii

1
Skomentuj

Od wiadomości przez norweską “Rodzinkę.pl” po talk-show nagrywany na najbardziej znanej ulicy Oslo. Kiedy w warto włączyć telewizor? Polecamy norweskie programy.

Największe kanały telewizyjne w Norwegii to NRK1, NRK2, NRK3/NRKSuper, TV2 i TVNorge. NRK1, NRK2 i NRK3/NRKSuper są państwowe, dzięki czemu nie nadają przerywników reklamowych. TV2 i TVNorge to stacje prywatne, a więc finansowane dochodem z reklam. Który kanał zawiera najciekawsze programy? Oto nasz subiektywny przegląd. 

Programy informacyjne - globalnie i lokalnie


Jeśli chcecie dowiedzieć się, co dzieje się w Norwegii i na świecie, włączcie TV2 Nyhetskanalen, gdzie programy informacyjne nadawane są bez przerwy od wczesnych godzin porannych do wieczora. Tradycyjne wydania wiadomości przeplatane są newsami ekonomicznymi i sportowymi.

Na NRK1 kilka razy w ciągu dnia obejrzeć możecie krótki program informacyjny, NRK Nyheter. Najpopularniejsze w Norwegii wydanie wiadomości to jednak Dagsrevyen nadawane na tym samym kanale o godzinach: 19:00 i 21:00.

Jeśli natomiast interesują Was newsy tylko i wyłącznie z okręgu, w którym mieszkacie, polecamy wiadomości lokalne na kanale NRK2 nadawane od godziny 9:10 do 11:25. 

Seriale z całego świata


Fani serialów czegoś dla siebie poszukać powinni na TVNorge i TV2. Kanały te oferują przeróżne amerykańskie, australijskie i brytyjskie produkcje, między innymi: Sex and the City, Friends, CSI, Criminal Minds, Two and a Half Men i wiele innych.

Redakcja MojejNorwegii w szczególności poleca jednak seriale norweskie, na przykład Side om side (w soboty o 21:30 na NRK1), Alle sammen sammen (wkrótce pojawi się trzeci sezon), czy też Hotel Cæsar (od poniedziałku do czwartku o 18:00 na TV2). 

Side om side i Alle sammen sammen to komedie sytuacyjne opowiadająca o życiu rodzinnym i sąsiedzkim, nieco przypominające polską „Rodzinkę.pl". Jedną z głównych ról w Alle sammen sammen gra polska aktorka, Sylwia Juszczak-Arnensen. Hotel Cæsar to natomiast norweska telenowela nadawana od 1998 roku. 

Taniec z gwiazdami i randkowanie nago


Szerokie spektrum programów rozrywkowych, zarówno amerykańskich, jak i norweskich, oferują kanały NRK, TVNorge i TV2. Wśród nich znajdują się nie tylko „klasyki" telewizji rozrywkowej, ale i produkcje dla Norwegii unikalne.

Jednym z klasyków jest popularny również w Polsce „Taniec z Gwiazdami", czyli Skal vi danse (w soboty o 19:30 na TV2). My jednak polecamy Karl Johan (w środy o 22:30) - talk-show nagrywany na najbardziej znanej ulicy Oslo, dzięki czemu mogą go współtworzyć przypadkowi przechodnie, czy też God morgen Norge, norweską telewizję śniadaniową na TV2 (od poniedziałku do piątku od 6:55).  

Na TVNorge obejrzeć możemy głośny ostatnimi czasy program Adam søker Eva (w czwartki o 21:30 i niedziele o 22:30) - młodzi ludzie spotykają się na pierwszej randce całkowicie nadzy. Produkcja wzbudziła w Norwegii ogromne kontrowersje i sprowokowała dyskusje na temat zasadności takiego randkowania nago.

Oglądacie norweską telewizję? Polećcie nam wasze ulubione programy.


Zdjęcie frontowe: MN
Źródło: se.no/tv/
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Dorota Hansen
Dorota Hansen 05-10-2015 08:26

Jaka jest celowosc tego artykulu?
Zaden prawdziwy patryjota nie bedzie zasmiecal sobie glowy jakimis programami w obcym i niezrozumialym jezyku.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas