Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Skomentuj
Redakcja 19 lutego 2009
11:05
Czytelnia

Od marca będziemy latać w głąb Norwegii

Tanie linie lotnicze Norwegian rozszerzają swoją ofertę dla pasażerów latających między Goleniowem i Oslo. Będziemy mogli korzystać z lotów łączonych do innych norweskich miast oraz do Sztokholmu, kupując jeden bilet. Nowe połączenia zaczną działać pod koniec marca
Największy skandynawski przewoźnik niskokosztowy po roku przerwy znów korzysta z lotniska Gardermoen.

- To najważniejszy port lotniczy dla Oslo - tłumaczy Jarosław Święcki, dyrektor Norwegian Air Shuttle Polska. - Dzięki temu, że nasze samoloty będą teraz latać z Goleniowa do Gardermoen, będziemy mogli oferować pasażerom gwarantowane transfery do ośmiu miast w Norwegii oraz do Sztokholmu.

Gwarancja oznacza pewność dotarcia do portu docelowego. Pasażer będzie kupował jeden bilet na połączenie łączone z przesiadką na Gardermoen.

- Norwegowie są narodem, który bardzo dużo podróżuje samolotami. Ze względu na odległości, jakie są pomiędzy głównymi miastami tego kraju, bardzo mocno rozwinęliśmy siatkę połączeń krajowych - wyjaśnia Marek Sławatyniec, doradca do spraw kontaktów medialnych w Norwegian. - Do większości mniejszych portów lotniczych w Norwegii latamy kilka razy dziennie. Stąd możemy udzielić gwarancji dotarcia na miejsce.

Z lotniska Szczecin - Goleniów będzie więc można polecieć do: Alesund, Bergen, Bodo, Harstad/Narvik, Kristiansand, Stavanger, Tromso i Trondheim oraz stolicy Szwecji.

Nowe połączenia zaczną działać pod koniec marca.

Bilety jednak nie będą kosztowały tak, jakbyśmy lecieli jednym samolotem. O ile w Norwegian najtańszy bilet kosztuje 99 zł, to dotarcie via Oslo do każdego będzie kosztowało tyle co suma dwóch najtańszych biletów, czyli minimalnie 198 zł.

Oferowanie łączonych połączeń nie było możliwe na lotnisku Oslo Rygge, na które przez ostatni rok latały boeingi Norwegiana ze Szczecina.

- To nowy port lotniczy na południu Oslo, uruchomiony w ub. roku - mówi Święcki. - Korzystny jest w przypadku, gdy Oslo jest celem podróży. Jeśli ktoś chce lecieć dalej, o wiele bogatszą siatkę połączeń będzie miał na Gardermoen, a z naszych danych wynika, że dla ok. 12 proc. podróżnych ze Szczecina Oslo nie było docelowym miastem w Norwegii.

28 marca zmieni się też nieznacznie rozkład lotów Szczecin - Oslo. Samoloty będą wylatywały od nas do Norwegii we wtorki i soboty o godz. 13.

Samoloty Norwegiana latają ze szczecińskiego lotniska od jesieni 2007 r. Jak wyliczył operator, we wtorek przewieziono na tej trasie 35-tysięcznego pasażera. Ponad 42 proc. osób podróżujących do, z i do Oslo to Norwegowie.

- Przylatują do nas turystycznie, by skorzystać z usług medycznych, ale także po to, by np. zorganizować wieczór kawalerski - wyjaśnia Krzysztof Domagalski, rzecznik Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Kredyt gotówkowy w Norwegii- o czym należy pamiętać przy wyborze oferty?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas