Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

  • Oslo, Oslo, Norwegia
  • Bergen, Vestland, Norwegia
  • Jessheim, Akershus, Norwegia
  • Stavanger, Rogaland, Norwegia
  • Kristiansand, Agder, Norwegia
  • Ålesund, Møre og Romsdal, Norwegia
  • Trondheim, Trøndelag, Norwegia
  • Brønnøysund, Nordland, Norwegia
  • Mo i Rana, Nordland, Norwegia
  • Bodø, Nordland, Norwegia
  • Sandnes, Rogaland, Norwegia
  • Fredrikstad, Østfold, Norwegia
  • Drammen, Buskerud, Norwegia

1 NOK

Czytelnia

Mieszkańcy norweskiej wyspy nie mogą... korzystać w nocy z toalety

zosia@mojanorwegia.pl/ZosiaMN

13 lutego 2014 12:29

Udostępnij
na Facebooku
4
Mieszkańcy norweskiej wyspy nie mogą... korzystać w nocy z toalety


Takie są konsekwencje suchej i łagodnej zimy na północy.



W niektórych częściach wyspy Vega problematyczne stało się spłukiwanie wody w nocy, i, jak pisze NRK, tylko „bogowie pogody" wiedzą, kiedy sytuacja się poprawi.

Vega
Vega
wikipedia.org


Skutkiem braku opadów i małego napływu wody, Vega kommune musiała wprowadzić zamykanie części sieci kanalizacji na noc.

- To sucha zima doprowadziło do takiej sytuacji. Mieliśmy okres susz od grudnia i przez to borykamy się z takimi problemami - mówi szef ds. technicznych w kommune, Anders Karlsson, który nigdy nie przeżył czegoś podobnego.


Vega
Vega
wikipedia.org


Zamknięte od 22 do 6 rano


Kanalizacja jest zbudowana w ten sposób, że bazuje na opadach, a bez nich kommune musi znaleźć inne rozwiązanie.

- Te części, które zamykamy nie dotyczą miejsc, gdzie hoduje się zwierzęta, ale tylko tych, gdzie są budynki mieszkalne. Prosimy mieszkańców o ocenienie sytuacji i przygotowanie. Wszyscy użytkownicy proszeni są o korzystanie z pitnej wody rozważnie.

Technicy chcą sprawdzić, czy nie ma jakiś wycieków wody, dlatego zamykają kanalizację.

Będą pompować wodę


Funkcjonariusze obrony cywilnej są na miejscu z pompami i pod koniec tego tygodnia zaczną pompowanie wody z jeziora Holm do oczyszczalni.

- Takie mamy rozwiązanie, ale nie chcemy korzystać z niego więcej niż trzeba - mówi Karlsson.

Vega
maps.google.com



Źródło: nrk.no
, wikipedia.org





Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


lu j

14-02-2014 18:11

W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Mieszkańcy norweskiej wyspy nie mogą... korzystać w nocy z toalety

lu j

14-02-2014 17:48

Super!
Najlepsze miejsce do zycia,na swiecie!
Mieszkancy nie moga korzystac z toalety miedzy 22-6 i musza racjonowac wode pitna!
Malina...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok