Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Skomentuj
Czytelnia

Czas na Internet dla babć

Coraz więcej osób starszych w Norwegii korzysta z Internetu. Staje się on dla nich powoli tym, czym dla pokolenia ich dzieci i wnuków był parę lat temu – miejscem spotkań, rozmów i zawiązywania nowych znajomości. Pojawiają się już też strony internetowe przeznaczone tylko dla nich.


Sidsel Nesse założyła w kwietniu bieżącego roku portal dla osób powyżej 50 roku życia z regionu Trøndelag – 50plusstreffen.no. Przez tę stronę osoby starsze poznają się i umawiają na spotkania. Pomimo krótkiego czasu funkcjonowania zarejestrowało się na niej już ponad 2000 starszych mieszkańców regionu i nie tylko.

Zdecydowaną większość wśród zgłaszających się stanowią panie, więc jak mówiła Nesse w wywiadzie dla Aftenposten – panowie mają w czym wybierać. Jeden z mężczyzn był tak popularny, że musiał na jakiś czas przestać korzystać z portalu. Tyle kobiet chciał się z nim spotkać, a on nie potrafił ani wybrać ani którejś odmówić – opowiadała.

Sidsel Nesse uważa, że internetowa oferta miejsc spotkań dla osób starszych jest bardzo bogata.
- Seniorzy są tak dobrzy w obsługiwaniu Internetu. Osobiście uważam, że taka strona powinna być bardzo prosta, ale użytkownicy domagali się większej liczby funkcji, więc teraz pracujemy nad innymi, na przykład czatem.

Dodaje też, że miejsca w Internecie, takie jak jej portal są bardzo potrzebne. Jest duże zapotrzebowanie na miejsca spotkań osób starszych w Internecie, ale mało która babcia czy dziadek zdecyduje się na rejestrację na portalu, gdzie będzie pokazywana zaraz obok córki lub wnuczki.

Ponadto seniorzy niechętnie umieszczają swoje zdjęcia na profilach. Wśród osób zapisanych na 50plusstreffen.no niecałe 40% je umieściło. Osoby starsze chcą tylko poznać innych, którzy są w podobnej sytuacji, z którymi mogli by porozmawiać oraz dzielić smutki i radości dnia codziennego.

Źródło: aftenposten
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas