Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ciekawe miejsca w promieniu 100 km od Bergen Czytelnia
Redakcja 17 września 2015
13:54

Ciekawe miejsca w promieniu 100 km od Bergen

Skomentuj


Tydzień temu przedstawiliśmy wam kilka propozycji na ciekawe spędzenie czasu w pobliżu Oslo. W tym tygodniu zaglądamy do Bergen.


Nie wiesz, co zobaczyć w weekend, a nie chcesz siedzieć w mieście? Przybywamy z pomocą! Oto przegląd ciekawych miejsc, do których dotarcie powinno zająć maksymalnie nieco ponad godzinę.

sala zabaw

Park rozrywki w Kokstad (12 km od Bergen)

Wstęp: dzieci do 2 lat – 75 NOK, 2-16 lat – 155 NOK, opiekunowie gratis 

Sala zabaw Leo to największa tego typu sieciówka w Skandynawii. Super miejsce do aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Alejki rowerowe, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny - do wyboru, do koloru.

Więcej informacji: TUTAJ  


villa Ole Bulla

Lysøen (27 km od Bergen) 

Wstęp: dzieci 10 NOK, dorośli – 40 NOK 

Niezwykła villa na Lysøen, Wyspie Światła, to letnia rezydencja zbudowana dla norweskiego wirtuoza skrzypiec Ole Bulla w 1873 roku. Oprócz samego budynku niewątpliwą atrakcją jest 13 kilometrów ścieżek spacerowych wokół rezydencji. Początkowo mogli się nimi przechadzać tylko zaproszeni goście, teraz są otwarte dla zwiedzających. 

Więcej informacji TUTAJ

muzeum

Muzeum Bjørn West w Matre (84 km od Bergen)

Wstęp: dzieci - 10 NOK, dorośli - 50 NOK

Położona zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Bergen baza Bjørn West pozostawała niewykryta przez Niemców bardzo długo. W ostatnich tygodniach wojny, doszło jednak tam do intensywnych walk, których zaprzestano po otrzymaniu rozkazów z Londynu. W pobliskich lasach 259 norweskich żołnierzy kontunuowało walkę z okupantem aż do ostatnich dni drugi wojny światowej. Odwiedzając muzeum można odkryć kawałek wojennej historii Norwegii. Na miejscu udostępniona jest kolekcja autentycznej broni i artylerii. Można też przkonać się, w jakich warunkach mieszkali żołnierze.

Więcej informacji TUTAJ


Tvindefossen


Tvindefossen (105 km od Bergen)

Kaskadowy wodospad - zwyczajowo mówi się, że ma on 152 m wyskości, ale bardziej prawdopodobna jest wysokość 110 metrów. Uformowany przez mały strumień Kroelvi, opadający na cofający się klif. Znany ze swojego piękna jest jedną ze głównych atrakcji turystycznych tego regionu. Malarz Johan Christian Dahl zachwycony urokliwym krajobrazem uwiecznił go na obrazie w 1830 roku. Wielu ludzi wierzy, że spływająca woda ma uzdrawiające właściwości.


Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas