Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Ubezpieczenie samochodu

w Norwegii

Wyceń bezpłatnie
Ciekawostki

Nocleg na skoczni narciarskiej? To możliwe!

Konstancja Suchanek

08 marca 2015 07:00

Udostępnij
na Facebooku
Nocleg na skoczni narciarskiej? To możliwe!


Airbnb i Norweski Związek Narciarski organizują konkurs, w którym wygrać można nocleg na Holmenkollen.

Wyobraź sobie, że pierwsze, co widzisz po przebudzeniu, to piękna panorama Oslo i nieba odbijającego się we fiordzie. Obok Ciebie znajduje się ukochana osoba. A na dodatek uświadamiasz sobie, że jesteście na szczycie skoczni narciarskiej. Brzmi nierealne? Dzięki akcji zorganizowanej przez Airbnb i Norweski Związek Narciarski będzie to możliwe! 

Zimą pomieszczenie na szczycie Holmenkollen służy jako miejsce, w którym skoczkowie czekają przed skokiem, latem - jako punkt widokowy, każdego dnia odwiedzany przez tysiące turystów. Na dwie noce, 26/27. marca oraz 27/28. marca, zamieni się ono jednak w nowoczesne mieszkanie z norweskim designem, ozdobione oldskoolowymi, sportowymi dodatkami, takimi jak na przykład plakat z Igrzysk Olimpijskich 1952. 

Nocleg w takim miejscu będzie natomiast całkowicie darmowy. Jedyne, co należy zrobić, to wysłać do 16. marca na adres Airbnb e-mail z krótkim uzasadnieniem, dlaczego akurat my, a nie kto inny, powinniśmy wygrać nocleg na skoczni. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do par, ponieważ w pokoju znajduje się jedno podwójne łózko. Organizatorzy liczą, że teksty, jakie otrzymają będą oryginalne. Zależy im również na tym, żeby zwycięzcy pochodzili z narodu, w którym skoki narciarskie są popularne. 

Holmenkollen
fot. MN

- Gdy zorganizowaliśmy konkurs, w którym nagrodą był nocleg w samolocie na lotnisku w Amsterdamie, większość osób chciało zorganizować tam oświadczyny lub spędzić noc poślubną. Chcielibyśmy, żeby tym razem argumenty uczestników były bardziej kreatywne - mówi Even Geggernes, szef Airbnb w krajach nordyckich i Holandii. 

Tydzień wcześniej, po zimowej przerwie, otwarta zostanie również kolejka tyrolska, która zjeżdża na sam dół skoczni. Jeśli goście sobie zażyczą, będą mogli z niej skorzystać pod koniec swojego pobytu zamiast windy. Norweski Związek Narciarski umożliwi im także darmową wizytę w Muzeum Narciarstwa i Parku Zimowym, w którym spróbują swoich sił w narciarstwie biegowym i biatlonie. 

Dla osób, które interesują się skokami narciarskimi taki nocleg to z pewnością niesamowite przeżycie. A co najważniejsze - nie dotyczy to tylko tych, którzy mieszkają w Oslo. Airbnb zorganizuję zwycięzcom dojazd z każdego miejsca na świecie. Jeśli więc ktoś z naszych czytelników ma zamiar wziąć w konkursie udział - trzymamy kciuki! 


Źródła: vg.no, airbnb.pl 
Zdjęcie frontowe: pixabay.com - CC0 Creative Commons
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok