Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Skomentuj
Ciekawostki

Jonas Gahr Store: To narodowa tragedia dla Polski


Foto: MN / iLogic News

Minister spraw zagranicznych Norwegii, Jonas Gahr Store wyraził głębokie współczucie dla wszystkich Polaków, a zwłaszcza tych w Norwegii. O godz. 19:30, w kościele św. Olafa w Oslo, wraz z Ambasadorem RP, Wojciechem L. Kolańczykiem, uczestniczył we mszy św. żałobnej w intencji Narodu i ofiar katastrofy.

Żaden kraj w Europie ma zbliżył się do Norwegii w ostatnich latach jak Polska. Dzisiaj chciałbym wyrazić współczucie dla tysięcy Polaków, którzy mieszkają i pracują w Norwegii, w istotny sposób przyczynią się do rozwoju gospodarki i społeczeństwa norweskiego” - powiedział , minister spraw zagranicznych Norwegii, Jonas Gahr Store dla MN „To jest czas głębokiej refleksji i współczucia” - podkreślił Store.

Minister dodał, że sytuacja jest szczególna, ponieważ dzień w cześniej spotkał się z ministrem MSZ, Radosławem Sikorskim i podjęto ważne wspólne decyzje.

To narodowa tragedia dla Polski

Polski prezydent i jego otoczenie było w drodze do oddania hołdu polskim oficerom, którzy zostali rozstrzelani przez Rosjan w Katyniu podczas II wojny światowej.

”Wypadek, którym zginął polski Prezydent i elita państwa polskiego, to narodowa tragedia dla Polski "- powiedział minister spraw zagranicznych, Jonas Gahr Store dla MN. 

Wypadek ma dodatkowy wymiar w przypadku kilku pasażerów. Na pokładzie samlotu prezydenckiego były rodziny poległych w 1940 roku, dodał Store.

 

 

Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas