Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do startu rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ciekawostki

Jak spędzić Wielkanoc w Norwegii?

konstancja@mojanorwegia.pl

02 kwietnia 2015 07:00

Udostępnij
na Facebooku
Jak spędzić Wielkanoc w Norwegii?


Wiele norweskich atrakcji będzie w tym roku otwartych także w trakcie świąt. Może warto po wielkanocnym śniadaniu zabrać bliskich w jakieś ciekawe miejsce?

Święta Wielkanocne to przede wszystkim czas spędzony z rodziną przy świątecznym stole. Co jednak robić, gdy podzieliliśmy się już święconym jajkiem i spróbowaliśmy wszystkich wielkanocnych babek i mazurków? Może warto zabrać bliskich w jakieś ciekawe miejsce? Dla tych, którzy nie wracają na ten czas do Polski, przedstawiamy listę różnego rodzaju pomysłów na spędzenie Wielkanocy w Norwegii. 

Tyrolką na Holmenkollen 

Osobom mającym ochotę na mały zastrzyk adrenaliny i nie bojącym się dużych wysokości polecamy udać się na skocznię narciarską w Oslo. Ze szczytu Holmenkollen, który mierzy sobie 107.5 metra, na sam dół zjechać można tyrolką. Jadąc 361-metrowym wyciągiem, przebywa się dokładnie tę samą trasę, jaką przemierzeją skoczkowie narciarscy podczas swojego skoku. Oprócz wrażeń związanych z samym zjazdem, niezapomniana staje się także rozległa panorama na Oslo, którą można wówczas podziwiać. 

Holmenkollen
  
Bliskie spotkanie z historią 

Na półwyspie Bygdøy znajduje się Norsk Folkemuseum - jest to jedno z najstarszych muzeów na świeżym powietrzu na świecie. Dostępnych jest tam ponad 150 budynków, stare miasto oraz kościół na palach z 1200 roku. Wewnętrzna ekspozycja zawiera natomiast dawne stroje ludowe, broń, zabawki i wiele więcej. To dobra opcja dla tych, którzy chcą bliżej poznać historię Norwegii. 

Nauka poprzez zabawę 

Norsk Teknisk Museum w Oslo oraz VilVite w Bergen to idealna rozrywka dla osób ciekawych świata, które lubią naukę interkatywną - zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W Muzem Technicznym w Oslo, oprócz części głównej, w której dowiedzieć się można dużo o energii, ropie naftowej, przemyśle, samochodach, kolei i lotnictwie, znajduje się tam także centrum robotów, muzeum medyczne i planetarium. Bergeńskie VilVite to natomiast ponad 100 przeróżnych istalacji interaktywnych. Najbardziej popularne z nich to jazda rowerem wewnątrz obręczy (360° dookoła), studio pogody i warsztaty budowania potrafiących mówić i śpiewać robotów. 

VilVite w Bergen
fot. commons.wikimedia.org 

Wielkanoc ze zwierzętami 

Jedna z największych atrakcji Bergen to Akvariet. Znajduje się tam 60 akwariów, w których zobaczyć można przedstawicieli wielu rodzajów gatunków roślin i zwierząt żyjących pod wodą. Ponadto, kilkakrotnie w ciągu dnia, zwiedzający mają szansę obejrzeć karmienie pingwinów, oraz trening lwów morskich. W muzem znajduje się także sekcja tropikalna - z krokodylami, wężami i jaszczurkami. Równie ciekawe jest ZOO w Kristiansand, które na Wielkanoc przygotowało specjalne atrakje dla całej rodziny. 

Bargen Akvariet
fot.  commons.wikimedia.org

Wszystkie proponowane przez nas obiekty są w tym roku otwarte zarówno w pierwszym, jak i drugim dniu Świąt. Może więc warto namówić rodzinę na spędzenie wolnego czasu poza domem?

 
Źródła: visitoslo.com, visitbergen.com, dagbladet.no

Zdjęcie frontowe: fotolia - royalty free
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok