Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do startu rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Ciekawostki

Bergen i Trondheim w ścisłej czołówce światowej!

Udostępnij
na Facebooku
Bergen i Trondheim w ścisłej czołówce światowej!


... za dziesięć lat

CNN opublikowało listę siedmiu miast , które tak się wzbogacą w ciągu najbliższych dziesięciu lat, że wejdą do światowej czołówki. Dwóch kandydatów leży w Norwegii.

W rankingach od lat prym wiodą miasta takie jak Szanghai czy Nowy Jork. W nowym zestawieniu, opartym na badaniach McKinsey Global Institute (MGI) , pierwsze miejsce zajmuje Doha w Katarze.


Bergen gwiazdą

Bergen jest drugim najbardziej obiecującym miastem na liście. Zgodnie z raportem, Bergen jest już teraz gospodarczym prymusem Norwegii, ale badacze z McKinsey przewidują, że jest także na najlepszej drodze by stać się jednym z najbogatszych miast świata.

"Jest to centrum norweskiej energetyki, przemysłu, handlu i badań morskich" chwali raport.


A gdzie Oslo?

Raport podkreśla, że Trondheim to miejsce narodzin technologii komórkowej. To właśnie tam wynaleziono standard GSM w latach 80. ubiegłego wieku.

Tamtejsza lokalna scena technologiczna prężnie się rozwija od tamtego czasu, a teraz może poszczycić się ponad 550 nowymi firmami, w których zatrudniono ponad 10 tys. pracowników.

 

Obecność aż dwóch norweskich miast na tak krótkiej liście jest z pewnością ogromnym wyróżnieniem dla Norwegii - i kolejnym powodem do zazdrości.   


zdjęcie: wikimedia.org - Pål S. Schaathun, Pssmidi - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0

Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok