Biznes i gospodarka

Duński operator przenosi miejsca pracy do Polski: zyska Gdańsk, straci Stavanger

Emil Bogumił

26 lutego 2021 08:08

Udostępnij
na Facebooku
3
Duński operator przenosi miejsca pracy do Polski: zyska Gdańsk, straci Stavanger

Maersk Drilling już w 2019 roku stworzył bazę w Gdańsku. Zatrudnił wówczas 250 osób do pracy w zapleczu biurowym. Fot. materiały prasowe Maersk Drilling

Duńskie przedsiębiorstwo Maersk Drilling, operujące czterema platformami wiertniczymi na norweskim szelfie kontynentalnym, tnie stanowiska biurowe w Stavanger. Miejsca pracy zostaną przeniesione do Gdańska. Firma zwraca uwagę, że koszty działania w Polsce są zdecydowanie niższe.
Reklama
Maersk Drilling zatrudnia w Norwegii 600 osób pracujących na platformach wiertniczych oraz 50 pracowników biurowych w Stavanger. Cięcia dotkną drugiej grupy. Rozbudowane zostanie zaplecze w Gdańsku, w którym przedsiębiorstwo zwiększa od kilku lat aktywność. Władze firmy nie określiły, jak dużo osób straci zatrudnienie w Norwegii. Poinformowały, że NAV otrzyma zawiadomienie o masowym zwolnieniu. W związku z tym liczba wypowiedzeń umowy przekroczy dziesięć.

Decyzja podjęta bez konsultacji

Jak zwracają uwagę osoby zatrudnione w Stavanger, decyzja o masowych zwolnieniach została podjęta w kopenhaskiej centrali firmy. Nikt nie konsultował jej z Norwegami. – W ogóle nie zgadzamy się z tą decyzją. Została podjęta z pominięciem nas, czyli najbardziej zainteresowanych osób – zwraca uwagę Frode Larsen, przedstawiciel związków zawodowych.
Maersk Drilling posiada 23 platformy wiertnicze.

Maersk Drilling posiada 23 platformy wiertnicze. Fot. materiały prasowe Maersk Drilling

Maersk Drilling funkcjonuje w Gdańsku od 2019 roku. Jak zwracali uwagę przedstawiciele firmy, został wybrany przez wzgląd na wysoki dostęp do wykwalifikowanej kadry. Trójmiejski oddział przedsiębiorstwa obsługuje działalność całej korporacji w zakresie administracji i koordynacji procesów HR, łańcucha dostaw oraz usług informatycznych.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Pawel Salamacha

26-02-2021 15:37

Jedni się smucą, inni cieszą. Tak jest od zarania dziejów. Dzisiaj wszystko jest tylko bardziej bolesne a sam ból trwa dłużej.Prawo rozwoju cywilizacyjnego.

jan kaczmarek

26-02-2021 11:34

Popieram...
Skończy się wszechobecna ściema w wykonaniu Norwegów.

Dobromirspoleczny

26-02-2021 11:29

No i bardzo dobrze. A to stavanger otoczyć 3 metrowym murem i zalać wodą. Bo oprócz tego że śmierdzi tak cały rok to to wszędzie wiesniaki .

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram