Polska architektura wiedzie prym nad fiordami. Firma z Podlasia popisze się w Ringsaker Biznes i gospodarka
Monika Pianowska 06 lipca 2018
11:33

Polska architektura wiedzie prym nad fiordami. Firma z Podlasia popisze się w Ringsaker

1
Skomentuj
Unihouse podpisał już 50 umów z norweskimi klientami i ma zamiar kontynuować współpracę nad fiordami. Na zdjęciu realizacja projektu w Stjørdal. Unihouse.pl
Oddział spółki budowlanej Unibep z siedzibą w Bielsku Podlaskim – Unihouse – po raz kolejny w historii swojej działalności zrealizuje projekt w Norwegii. W czerwcu firma pochwaliła się umową na budowę domów w technologii modułowej, które wzniesie w Sjusjøen (gmina Ringsaker).
Siedem budynków, od dwóch do czterech kondygnacji, 86 lokali mieszkalnych i sporo drewna – tak mają wyglądać domy polskiego projektu. Roman Jakubowski, Dyrektor Unihouse Oddział Unibep SA., zdradził jednak, że najnowszy projekt nad fiordami będzie się nieco różnił od flagowych inwestycji firmy.
Reklama

Mieszkanie i hytta w jednym?

Domy mieszkalne w technologii modułowej mają się pojawić w Sjusjøen jeszcze przed końcem 2020 roku. Ta zlokalizowana niedaleko Lillehammer miejscowość słynie ze świetnych tras narciarskich i przez wielu Norwegów jest traktowana jak mekka dla fanatyków sportów zimowych. Z uwagi na wypoczynkowy charakter Sjusjøen nowy projekt Unihouse będzie w części mieszkań uwzględniał dodatkowe elementy, jak sauny, kominki czy pomieszczenia na narty, powiedział Jakubowski.

To nie pierwszy raz i… nie ostatni

Inwestycja w Ringsaker nie stanowi jednak debiutu polskiej spółki nad fiordami. – Unibep SA poprzez swój Oddział Unihouse podpisał już ponad 50 umów na rynku norweskim – mówi dyrektor firmy. Były to oczywiście mieszkania pod klucz w technologii drewnianej modułowej, łącznie 2200. Zgodnie z raportem opublikowanym na stronie Unibep wartość najnowszej umowy opiewa ok. 124 mln koron.

Skandynawia nie jest obca przedsiębiorstwu z Podlasia. Od kilku lat produkuje moduły dla jednej z dużych firm, m.in. na rynek szwedzki i duński. Jak zapowiedział Roman Jakubowski, projekt w Sjusjøen to jeszcze nie jest ostatnie słowo spółki w Norwegii. Prace budowlane w gminie Ringsaker mają ruszyć już na początku 2019 roku.
Osiedle Bergheim Plass w Trondheim.
Osiedle Bergheim Plass w Trondheim. Unihouse.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Marian Paździoch
Marian Paździoch 06-07-2018 12:03

najlepiej.. styropian 15, klej, siatka, putz i gra

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas