Redakcja

  • Koniec zimy, nadchodzi astronomiczna wiosna !! 2

    Koniec zimy, nadchodzi astronomiczna wiosna !!

    20.03.2009 11:25

    O godzinie 12:44 rozpoczyna się astronomiczna wiosna. Jeszcze przez osiem dni będzie obowiązywał czas zimowy. W nocy z soboty na niedzielę, z 28 na 29 marca, przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę do przodu, przechodząc na czas wschodnio-europejski, czyli letni. Zobacz więcej

  • Relacja z Norwegii w Radiowej ”Trójce”

    Relacja z Norwegii w Radiowej ”Trójce”

    20.03.2009 00:37

    Radiowa „Trójka” zaprasza na programy poświęcone Norwegii. W najbliższy poniedziałek i wtorek (23 i 24.03.) dziennikarze „Trójki” będą nadawali bezpośrednio z fiordow  reportaże, wywiady i muzykę   . Zobacz więcej

  • Czy koniec świata za trzy lata? 3

    Czy koniec świata za trzy lata?

    20.03.2009 00:05

    21 grudnia 2012 roku skończy się świat jaki znamy. Tego dnia nastąpi zmiana biegunów magnetycznych Ziemi. Ruch obrotowy naszej planety gwałtownie zwolni, a następnie zmieni kierunek. Trzęsienia ziemi o niespotykanej sile i ogromne fale zniszczą naszą cywilizację. Całe kontynenty znikną z ...Zobacz więcej

  • Korona norweska lepsza od franka

    Korona norweska lepsza od franka

    19.03.2009 16:28

    Frank, dolar i jen były do tej pory ostojami spokoju na rynku walutowym. Inwestorzy wierzyli, że pieniądze ze Szwajcarii, USA oraz Japonii gwarantują bezpieczeństwo w czasie kryzysu. To się jednak zmienia. Okazuje się, że dużo lepszym pomysłem jest zakup korony norweskiej, czy wzięcie kredytu w ...Zobacz więcej

  • Frp (Norweska Partia Postępu) chce zabrać zasiłek rodzinny imigrantom spoza Europy Zachodniej 2

    Frp (Norweska Partia Postępu) chce zabrać zasiłek rodzinny imigrantom spoza Europy Zachodniej

    19.03.2009 14:42

    Na określenie tej grupy osób użyłbym słowa podklasa, mówi wiceprzewodniczący Frp, Per Sandberg. Chce on zabrać zasiłek rodzinny imigrantom spoza Europy Zachodniej, którzy wysyłają swoje dzieci do kraju pochodzenia. Zobacz więcej

  • Błędy kwitną w NAV-ie

    Błędy kwitną w NAV-ie

    19.03.2009 14:31

    W roku 2008 Riksrevisjon (Norweska Najwyższa Izba Kontroli) skontrolowała NAV (Urząd Pracy i Polityki Społecznej) i odkryła, że urząd nie ma praktycznie żadnej kontroli, jeśli chodzi o wypłacanie świadczeń swym interesantom. Zobacz więcej

  • Norweskie przewodnictwo nad Holocaust Task Force

    Norweskie przewodnictwo nad Holocaust Task Force

    18.03.2009 22:59

    W dn. 17. marca br. Norwegia objęła przewodnictwo nad Międzynarodową Grupą Roboczą ds. Edukacji, Upamiętnienia i Badania Holokaustu (ITF – Task Force for International Cooperation on Holocaust Education, Remembrance, and Research). Zobacz więcej

  • Zachodniopomorskie pola golfowe na prezentacji w Norwegii !

    Zachodniopomorskie pola golfowe na prezentacji w Norwegii !

    18.03.2009 19:00

    17 marca w Polskiej Ambasadzie w Oslo swoją ofertę prezentowały pola golfowe z Binowa, Międzyzdrojów i Choszczna pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Jak podkreślił – Ambasador Polski w Norwegii Wojciech Kolańczyk który otworzył ...Zobacz więcej

  • Szczątki Predatora X znaleziono w Norwegii

    Szczątki Predatora X znaleziono w Norwegii

    18.03.2009 15:52

    Predator X to najprawdopodobniej najbardziej niebezpieczny i najgroźniejszy potwór jaki istniał kiedykolwiek na ziemi. Szczątki dinozaura zostały odnalezione na jednej z wysp archipelagu Svalbard, który należy do Norwegii. Wykopaliska w ubiegłym roku prowadził Joern Hurum z Muzeum ...Zobacz więcej

  • Kononowicz startuje w wyborach do europarlamentu ! 2

    Kononowicz startuje w wyborach do europarlamentu !

    18.03.2009 13:45

    Krzysztof Kononowicz będzie kandydował do Parlamentu Europejskiego. Kononowicz startuje z listy Związku Słowiańskiego. Do wyborów wystawiła go partia Podlasie XXI wieku. Zobacz więcej


Facebook Messenger YouTube Instagram