Nowoczesna platforma edukacyjna: dzięki niej dzieci mogą uczyć się polskiego za granicą Artykuł sponsorowany

Nowoczesna platforma edukacyjna: dzięki niej dzieci mogą uczyć się polskiego za granicą

2
Skomentuj
Polonijka to szkoła internetowa, dzięki której dzieci mogą uczyć się języka polskiego z każdego miejsca na świecie. Polonijka
Niedawno ruszyły zapisy do Polonijki – polskiej szkoły internetowej, pomagającej dzieciom poznawać świat w języku ojczystym. Dlaczego warto? W jaki sposób polonijna szkoła internetowa może pomóc Twojej rodzinie w przekazywaniu dziecku języka ojczystego i rodzimych tradycji, rozszerzaniu wiedzy o świecie czy bezstresowym powrocie do kraju?

Namiastka Polski w Twoim domu

W niełatwym zadaniu, jakim jest polska edukacja dzieci mieszkających poza granicami kraju, pomocną dłoń do rodziców wyciąga Polonijka. To innowacyjna szkoła on-line dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat mieszkających za granicą – i rozwiązanie, które ułatwia dzieciom zaprzyjaźnienie się z polskim językiem, historią, geografią, a także z polskimi obyczajami, tradycją i kulturą.
Nauka w Polonijce to dobry sposób na rozwinięcie umiejętności językowych i wzbogacenie słownictwa, szansa na poszerzenie wiedzy o ojczyźnie czy poznanie rówieśników z całego świata, a także okazja do zacieśnienia relacji ze swoją pociechą. Aby zapisać dziecko, wystarczy kliknąć w link: zapisy.polonijka.edu.pl/rejestracja.

Jak wygląda nauka?

Uczniowie Polonijki otrzymują dostęp do innowacyjnych narzędzi, e-lekcji i materiałów edukacyjnych. Na Internetowej Platformie Edukacyjnej, funkcjonującej na licencji Polskich Szkół Internetowych Libratus, można znaleźć liczne repetytoria, scenariusze lekcji i poradniki nauki, które ułatwiają przyswajanie wiedzy, umożliwiając przyjemną i praktyczną naukę.

Do dyspozycji uczniów zostają oddane angażujące pomoce naukowe, m.in. filmiki edukacyjne, multimedialne prezentacje czy gry i zabawy. Przynoszą uczniom radość i satysfakcję, dzięki czemu nauka staje się bardziej efektywna. Doskonałe urozmaicenie tradycyjnego nauczania stanowi również program „Kolega z ławki”, który pozwala dziecku poznawać inne kultury i obyczaje poprzez zawieranie znajomości i utrzymywanie stałego kontaktu z rówieśnikami z różnych zakątków świata.

Kształcenie z pomocą Internetowej Platformy Edukacyjnej to także świetny sposób na zacieśnienie relacji – wspólne lekcje to dla rodziców okazja, żeby spędzić więcej czasu ze swoimi dziećmi.

Lekcje z polskimi nauczycielami

Oprócz materiałów edukacyjnych uczniowie mają do dyspozycji również Webinaria – cotygodniowe lekcje on-line, prowadzone przez polskich nauczycieli. Spotkania webinaryjne to nie tylko możliwość realizowania podstawy programowej z polskiej szkoły, lecz także aktywny udział w lekcji na żywo oraz bezpośrednia interakcja z nauczycielem.

Lekcje prowadzone przez polskich pedagogów wzbogacone są o liczne prezentacje, gry, zabawy, animacje czy filmy, a dodatkową motywację do nauki stanowią nagrody i niespodzianki oraz konkursy i zadania dodatkowe, w które dzieci ochoczo się angażują. Dodatkowo, spotkania są nagrywane i udostępniane na Internetowej Platformie Edukacyjnej, dzięki czemu do każdej lekcji można wrócić w dowolnym momencie.

W Polonijce odbywają się również zajęcia w trzyosobowych grupach, podczas których uczeń w kameralnym gronie ma możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz dokładniejszego zrozumienia danego zagadnienia. Ponadto szkoła daje rodzicom możliwość kontaktu z Telefoniczną Pomocą Dydaktyczną tworzoną przez doświadczonych nauczycieli. Rozmowa i indywidualne konsultacje pomagają wdrożyć rozwiązania, dzięki którym można znaleźć najlepsze metody nauki, dopasowane do predyspozycji dziecka, oraz zmotywować pociechę do zdobywania wiedzy i uczyć efektywniej.
Zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko miało regularny kontakt z językiem ojczystym? Mogło swobodnie porozumieć się z rodziną w Polsce? Chciałabyś, aby dobrze znało zasady gramatyki i ortografii? Poznało polską historię, kulturę i tradycje? Nie czekaj – zapisz je do Polonijnej Szkoły Podstawowej Polonijka i wspólnie rozpocznijcie fascynującą przygodę z językiem polskim!
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Byk Miks
Byk Miks 16-02-2018 14:05

3000 zł opłaty to sporo.

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

To super, ze jest taka mozliwosc. Nawet dzieciom , ktore nigdy nie beda mieszkaly na stale w Polsce jezyk na pewno sie przyda.
Pozdrawiam

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas