Bezpieczny i najtańszy sposób na wysyłanie koron norweskich do Polski Artykuł sponsorowany
Liderwalut.pl 10 maja 2019
08:00

Bezpieczny i najtańszy sposób na wysyłanie koron norweskich do Polski

Skomentuj
Jedną z najbardziej popularnych, a zarazem najbardziej bezpiecznych form przekazania zarobionych środków swoim bliskim jest usługa internetowej wymiany walut, jaką oferują e-kantory. Liderwalut.pl
Polonia mieszkająca w Norwegii co miesiąc wysyła część swoich zarobków rodzinie i bliskim w Polsce. Pytanie, jaki jest najbezpieczniejszy sposób na przekazywanie zarobionej waluty do kraju, tak aby pośrednik nie naliczył zbyt wysokiej opłaty za tę usługę?
Oczywiście dziś najlepszym rozwiązaniem na międzynarodowy transfer środków jest forma bezgotówkowa. Taką usługę oferują np. firmy transferujące waluty lub kantory internetowe m.in. Liderwalut.pl. Gwarantuje to zarówno bezpieczeństwo wysyłanych pieniędzy, jak i szybkość realizacji usługi. Czy jednak wszystkie formy przekazów działają w ten sam sposób?

Platformy walutowe transferujące środki

Podmioty te pojawiły się na rynku finansowym w odpowiedzi na masowe zapotrzebowanie na usługę zagranicznych przekazów pieniężnych m.in. przez emigrantów, którzy wyjechali w celach zarobkowych. Firmy tego rodzaju w cenę usługi wliczają również bardzo wysoki kurs walutowy, którego wprost nie eksponują. Klienci są informowani jedynie o całkowitym koszcie transferu środków. Czas realizacji usługi zależny jest od czasu realizacji przelewów przez banki. Standardowo czas ten wynosi do 3 dni roboczych (72h). Klient otrzymuje możliwość wyboru opcji szybszego transferu waluty, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą.

Kantory internetowe – alternatywne rozwiązanie dla banków

Jedną z najbardziej popularnych, a zarazem najbardziej bezpiecznych form przekazania zarobionych środków swoim bliskim jest usługa internetowej wymiany walut, jaką oferują e-kantoryBardzo dużą zaletą tej formy wymiany jest brak konieczności posiadania konta walutowego w Polsce. Na przykład, aby wysłać koronę norweską do Polski, wystarczy zawrzeć transakcję w kantorze internetowym, a na konto docelowe odbiorcy kantor wypłaci „złotówki”. Klienci korzystający z tego rozwiązania oszczędzają czas i pieniądze. Transakcje są realizowane po bardzo korzystnym kursie kantoru, który w stosunku do kursu bankowego pozwala zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych.

Dlaczego przelew bankowy nie jest najlepszym rozwiązaniem?

Aby wysłać walutę bezpośrednio z rachunku bankowego na konto odbiorcy w Polsce, jednym z warunków jest posiadanie przez odbiorcę przelewu konta walutowego w koronach norweskich. Wiąże się to z dodatkowymi formalnościami i wizytą w placówce banku, a jednoczenie nie we wszystkich ofertach polskich banków znajdziemy usługę prowadzenia rachunku w walutach skandynawskich.

Nawet jeżeli już posiadamy w polskim banku rachunek walutowy w NOK, to przecież zależy nam, aby do Polski trafiły polskie złotówki, prawda?

Jest oczywiście alternatywne rozwiązanie, ale znacznie bardziej kosztowne. W momencie, gdy nie posiadamy w Polsce konta w koronach, możemy w banku norweskim zlecić przelew bezpośrednio na konto PLN w Polsce. W tej sytuacji poza kosztami samego przelewu, waluta zostanie przewalutowana przez bank na złotówki po bardzo niekorzystnym dla Klienta kursie bankowym. Jest on dużo gorszy od kursów oferowanych przez kantory internetowe np.: Liderwalut.pl.
Spot Promocyjny Liderwalut.pl
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas