Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Znaleziono podejrzany ładunek w Oslo. Policja aresztowała młodego mężczyznę [AKTUALIZACJA] Aktualności
Hanna Jelec 09 kwietnia 2017
11:17

Znaleziono podejrzany ładunek w Oslo. Policja aresztowała młodego mężczyznę [AKTUALIZACJA]

Skomentuj
W nocy policja w Oslo otrzymała zawiadomienie o podejrzanym ładunku wybuchowym screenshot/VG
Policja w Oslo rozbroiła podejrzany ładunek wybuchowy. Na miejscu aresztowano podejrzanego mężczyznę. Teraz śledztwo nad sprawą przejęły służby bezpieczeństwa (PST).
Reklama
[AKTUALIZACJA] Jak donosi Aftenposten, zatrzymany mężczyzna to młody obcokrajowiec mieszkający w Norwegii. Funkcjonariusze zauważyli go z podejrzanym przemiotem – potencjalnym ładunkiem wybuchowym - w okolicach Lakkegata.

Aresztowany nie przyznaje się do winy. Mężczyzna miał być pod obserwacją policji od dłuższego czasu. Wiadomo także, że w mediach społecznościowych otwarcie wyrażał swoje poparcie dla organizacji terrorystycznej IS. 

Szef grupy dochodzeniowej nie skomentował jeszcze najnowszych doniesień. – Z wszelkimi informacjami wstrzymamy się do konferencji zapowiedzianej na godzinę 17. – oświadczył  Martin Bernsen z norweskich służb bezpieczeństwa.
[09.04.2017, 10:36] W sobotnią noc policja z Oslo dostała zawiadomienie o podejrzanym ładunku w dzielnicy Grønland. Znalezisko zostało rozbrojone przez policyjnego robota. W okolicy aresztowano podejrzanego mężczyznę, a krótko po aresztowaniu śledztwo nad sprawą przejął oddział norweskich służb bezpieczeństwa (PST).

Znaleźli podejrzany ładunek

Około godziny 22:30 komisariat w Oslo dostał zawiadomienie o podejrzanym ładunku na Lakkegata. W dzielnicy Grønland policjanci zatrzymali mężczyznę niosącego przedmiot o wymiarach 30x30 cm, który okazał się być ładunkiem wybuchowym. Policja otoczyła kordonem Grøndlandsleiret od strony Christian Krogh oraz najbliższe okolice Lokkegata. Funkcjonariusze ewakuowali ludzi z sąsiednich budynków. Zamknięto także stację metra. Rzecznik policji wyjaśnia, że policjanci musieli zachować szczególną ostrożność. – Chodzi o bezpieczeństwo obywateli – mówi.

Około godziny 23. na miejsce przybyli eksperci, którzy ocenili sytuację i zgodnie z wymogami bezpieczeństwa rozbroili podejrzany ładunek wybuchowy przy pomocy zdalnie sterowanego urządzenia-robota. 

W okolicach godziny 2. przywrócono ruch w okolicach Lakkegata. Dziś sytuacja na Grøndland wróciła do normy. – Niezpieczny ładunek został usunięty, nie ma powodu do obaw – mówi Svein Arild Jørundland z komisariatu w Oslo.

Aresztowano młodego mężczyznę

Na razie wiadomo tylko, że policja aresztowała młodego mężczyznę znajdującego się w okolicy miejsca zdarzenia. Jak podaje NRK, „zachowanie mężczyzny przyciągnęło uwagę funkcjonariuszy”. Wiadomo też, że aresztowany przebywał w miejscu znalezienia ładunku także poprzedniego wieczoru. Obecnie mężczyzna otrzymał status podejrzanego w sprawie.

Śledztwo w rękach PST

Policja z Oslo poinformowała media o przejęciu sprawy przez oddział służb bezpieczeństwa (PST). Funkcjonariusze nie chcą jednak podać szczegółowych powodów zmian w dochodzeniu. – Istnieje kilka powodów. Jest jeszcze zbyt wcześnie by wysuwać wnioski, ale teraz to my prowadzimy dochodzenie – mówi tylko rzecznik PST, Martin Bernsen.

Zapytany, czy zachowanie szczególnej ostrożności wynika z piątkowego ataku w Szwecji, Brensen odpowiada jedynie: „W czasach, w których obecnie żyjemy, służby bezpieczeństwa są w gotowości przez cały czas”.

Źródła: NRK, VG
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyty w Norwegii - wywiad z Bartoszem Lewandowskim Multinor finans

Kredyty w Norwegii - wywiad z Bartoszem Lewandowskim Multinor finans

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas