Sprawdź ratę
pożyczki w Norwegii

Sprawdź

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Aktualności

Zmutowany wirus dotarł do Norwegii: potwierdzono nowe przypadki

Monika Pianowska

27 grudnia 2020 19:05

Udostępnij
na Facebooku
1

Informacje przekazała Line Vold z FHI. flickr.com/Statsministerens kontor/ fot. Eirin Larsen, SMK/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Norweski Instytut Zdrowia Publicznego potwierdził, że w Norwegii zdiagnozowano przypadki osob zarażonych angielską mutacją koronawirusa. Wykryto go u dwójki podróżnych, którzy w grudniu przybyli do kraju fiordów z Wielkiej Brytanii, pisze FHI w komunikacie prasowym z 27 grudnia.
Ze względu na ochronę prywatności nie będą podawane żadne informacje o narodowości, płci, wieku, stałym miejscu zamieszkania podróżnych ani o planie, dacie ich podróży oraz gminie, w której wykonano testy, dodał instytut. Jak jednak pisze dziennik VG, zarażone osoby przebywają obecnie w gminie Kinn (Vestland) i w Oslo.
Dwa tygodnie temu odkrycie nowego wariantu wirusa w Wielkiej Brytanii doprowadziło do zamknięcia Londynu. 21 grudnia rząd Norwegii zdecydował również o czasowym zawieszeniu wszelkich połączeń z Wyspami. Testy laboratoryjne wykazały, że nowa mutacja sprawia, że ​​koronawirus jest o 56-70 proc. bardziej zaraźliwy. Line Vold z FHI uspokaja jednak, że obecnie tylko w niektórych częściach Anglii uważa się, że nowy szczep koronawirusa mógł przyczynić się do szybkiego wzrostu epidemii. Badania są w toku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Joanna Kuchnicka

29-12-2020 00:12

PLAN-C napisał:
A jakiś wieści o nowych testach które mogą służyć w celu diagnozy? Bo do tej pory o takich nie słyszałam.
Może jakiś artykuł o odizolowaniu wirusa? Ktos gdzie kiedy bo o tym cisza.


To szukaj. Zamiast czekac.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram