Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zima nie odpuszcza: śnieg zasypie część kraju Aktualności
Emil Bogumił 14 maja 2020
09:34

Zima nie odpuszcza: śnieg zasypie część kraju

Skomentuj
Opady śniegu towarzyszą mieszkańcom północnej Norwegii od kilku dni. /zdjęcie poglądowe, fot. Pixabay
Jak informują meteorolodzy, zima nie opuści w tym tygodniu północnej części Norwegii. Opady śniegu obecne będą również 17 maja, podczas norweskiego Dnia Niepodległości. Szczególną ostrożność powinni zachować przede wszystkim kierowcy.
Pierwsze opady pojawiły się w północnych regionach w nocy z niedzieli na poniedziałek, 11 maja. Zima nie odpuściła również we wtorek i środę. W Trondheim oraz miejscowościach wysuniętych bardziej na północ, na ulicach zalegało do 20 centymetrów śniegu. Instytut Meteorologiczny wydał również specjalne ostrzeżenia na czwartek i piątek, 14 oraz 15 maja. Mieszkańcy Finnmark, Troms oraz Nordland muszą przygotować się na opady śniegu oraz silne podmuchy wiatru. Drogowcy proszą kierowców o ostrożność, a tych, którzy zmienili opony na letnie, o wybranie innego środka transportu.
Nieostrożna jazda wielu kierowców zakończyła się 11 maja licznymi wypadkami oraz zatorami drogowymi w Trøndelag. Meteorolodzy informowali wówczas o wyjątkowo silnych i długotrwałych opadach śniegu. Takie ilości po raz ostatni odnotowano w Troms i Finnmark w 1997 roku. Najbliższe dni mogą pobić obecny rekord. Opady śniegu mają towarzyszyć Norwegom również 17 maja, w Dzień Niepodległości.

Poniżej: Prognoza pogody Instytutu Meteorologicznego na 17 maja.
Opadom i silnym podmuchom towarzyszy także spadek temperatury. Lokalne przymrozki oraz oblodzone drogi mogą występować w całym kraju.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas