Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zgoda w Stortingu: potomkowie osób, które sfałszowały swoje pochodzenie, nie stracą norweskiego obywatelstwa Aktualności
Monika Pianowska 02 maja 2017
08:00

Zgoda w Stortingu: potomkowie osób, które sfałszowały swoje pochodzenie, nie stracą norweskiego obywatelstwa

Skomentuj
Storting zmieni prawo na korzyść potomków osób, które sfałszowały swoje pochodzenie. wikimedia.org - Andreas Haldorsen - Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International
1 maja telewizja TV2 poinformowała, że norweskie partie są zgodne w kwestii zachowania obywatelstwa przez osoby, których rodzice lub dziadkowie kłamali co do swojego pochodzenia. Decyzja w sprawie zmiany obecnego prawa ma zapaść podczas obrad 2 maja.
Ten moduł wyświetla się tylko na wersji dla telefonów
Reklama
Potomkowie osób, które otrzymały norweskie obywatelstwo niesłusznie, bo na podstawie fałszywych dokumentów potwierdzających narodowość, nie poniosą konsekwencji ich kłamstwa. Sekretarz generalna Chrześcijańskiej Partii Ludowej (KrF), Hilde Frafjord Johnson, w rozmowie z TV2 stwierdziła, że nie powinno się otrzymywać kary za to, co zrobili rodzice czy dziadkowie.

Storting za zmianą prawa

Według relacji telewizji TV2 wszystkie partie są w tej sprawie jednogłośne i 2 maja w Stortingu zmienią ustawę na korzyść osób zagrożonych obecnie utratą obywatelstwa. KrF proponuje, żeby nowe prawo objęło także tych mieszkańców Norwegii, którzy już stracili norweskie obywatelstwo z powodu kłamstwa swoich przodków.
Źródło: abcnyheter.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas