Pożyczka dla Ciebie w Norwegii
Priseks: Eff. rente 15,8%, 65 000kr. over 5 ar, etablering 950kr., Totalt: 92 354kr.
Oblicz ratę
Zapadł wyrok: Polak skazany na 5 lat więzienia za zgwałcenie 71-latki. To recydywista Aktualności
Klaudia Synak 20 marca 2017

Zapadł wyrok: Polak skazany na 5 lat więzienia za zgwałcenie 71-latki. To recydywista

Skomentuj
"Skazany za swój piąty gwałt". Tak napisała o Polaku gazeta Budstikka. screenshot, budstikka.no
19 marca zapadł wyrok w sprawie 41-letniego Polaka, którego oskarżono o gwałt na 71-latce w październiku ubiegłego roku. Norweski sąd skazał mężczyznę na 5 lat pozbawienia wolności. Polak już wcześniej był czterokrotnie karany za gwałty w Niemczech.
Sąd pierwszej instancji w Asker og Bærum 19 marca opublikował wyrok w sprawie Polaka, który został oskarżony o gwałt na 71-letniej kobiecie z Aurevann w Lommedalen w gminie Bærum 2 października 2016 roku. Mężczyzna został skazany na 5 lat więzienia.
MAPKA: Miejscowość, w której doszło do gwałtu.

Nie przyznaje się do winy

Mimo pozytywnego wyniku badań DNA, skazany Polak nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że gwałt mógł popełnić jego krewny, który mieszka w pobliżu.

– Mój klient składa apelację do sądu drugiej instancji. Jego zdaniem dowody DNA mogły zostać przypadkowo zanieczyszczone – mówi obrońca mężczyzny, adwokat Torbjørn Evjenth.
Reklama

Po DNA do kłębka

Norweska policja po zdarzeniu w październiku 2016 roku dysponowała DNA sprawcy, ale nie mogła dopasować go do żadnej osoby widniejącej w norweskiej bazie danych. Wspólnie z Kripos (policja kryminalna w Norwegii), Interpolem i Folkehelseinstituttet (Norweski Instytut Zdrowia Publicznego) przeprowadziła rozległe dochodzenie także w innych krajach.

Badania techniczne doprowadziły do przełomu w sprawie, a także do zatrzymania podejrzanego – wyniki testów pasowały do profilu DNA 41-letniego obywatela Polski.
Pod koniec listopada 2016 roku mężczyzna został aresztowany i czekał na proces.
Czytaj także: Polak oskarżony o zgwałcenie 71-latki w gminie Baerum. W marcu rusza proces

Recydywa

Skazany ma już w swojej kartotece 4 wcześniejsze wyroki za gwałty w innych krajach, donosi gazeta Budstikka. Adwokat policji Iselinn Håvarstein w rozmowie z agencją prasową NTB przyznała, że skazany mężczyzna był już czterokrotnie karany za gwałty w Niemczech. Podejrzewano go także o popełnienie gwałtu w Austrii, jednak z zarzutów oczyściły go badania DNA.

Gwałt na starszej kobiecie

Do zdarzenia doszło 2 października ubiegłego roku w Lommedalen w Bærum. 71-latka była na spacerze. O 14.30 na leśnym szlaku minął ją mężczyzna. Zgodnie z treścią oskarżenia napastnik zaatakował starszą kobietę. Poszkodowana próbowała krzyczeć i wzywać pomoc, ale mężczyzna usiadł na niej i, trzymając swoją rękę na jej ustach, przycisnął twarz kobiety do ziemi. Następnie ją zgwałcił.


Źródła: aftenposten.no, budstikka.no
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas