Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zamknięte drogi, jazda w kolumnie. Służby zalecają pozostanie w domach [ALERTY POGODOWE] Aktualności
Natalia Szitenhelm 04 stycznia 2020
14:03

Zamknięte drogi, jazda w kolumnie. Służby zalecają pozostanie w domach [ALERTY POGODOWE]

Skomentuj
W ten weekend w całym kraju panują bardzo trudne warunki. stock.adobe.com/standardowa/trendobjects
4 stycznia zwłaszcza na północy kraju meteorolodzy prognozują bardzo trudne warunki pogodowe: burzę i silne sztormy. Lokalne służby wydały ostrzeżenia, by bez pilnej potrzeby nie wybierać się w jakąkolwiek podróż. W całym kraju z powodu bardzo niekorzystnych warunków panujących na drodze zamknięto wiele odcinków, na niektórych obowiązuje jazda w kolumnie.
Reklama
Od wczoraj przez Norwegię przechodzą burze i silne nawałnice. Meteorolodzy prognozują, że dziś pogoda może być jeszcze gorsza niż wczoraj. Obowiązują żółte alerty pogodowe.

Pozostańcie w domach

Zarząd dróg w północnej Norwegii ostrzega mieszkańców przed bardzo trudnymi warunkami do jazdy. Zaleca, by odłożyć podróż. Jeśli jednak ktoś musi wybrać się w trasę, Vegtrafikksentralen zaleca zabranie ze sobą ciepłej odzieży, jedzenia, a także zapasu paliwa. Służby informują, że nie są w stanie przewidzieć które odcinki dróg i na jak długo zostaną zamknięte. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, dlatego zaleca się zachowanie wszelkich środków ostrożności. 

Poniżej: w ten weekend lepiej odłożyć podróż. 

Zamknięte drogi, jazda w kolumnie

W całym kraju fatalne warunki do jazdy spowodowały pozamykanie niektórych odcinków dróg, na innych obowiązuje jazda w kolumnie. 

Poniżej: niektóre odcinki nadal nieprzejezdne
Jazda w kolumnie obowiązuje w: Fv 98 Ifjordfjellet, Ev 6 Sennalandet, Fv 890 Kongsfjordfjellet, Fv 8072 Mehamn-Gamvik, Ev 10 Bjørnfjell, Rv 77 Graddis (po szwedzkiej stronie), Ev 6 Saltfjellet.

Sytuację na drogach na bieżąco można śledzić na tej mapie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas