Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zamiecie i pozamykane drogi. Ekstremalna zima znów nawiedza Norwegię [ALERT POGODOWY] Aktualności
Hanna Jelec 30 marca 2018
11:12

Zamiecie i pozamykane drogi. Ekstremalna zima znów nawiedza Norwegię [ALERT POGODOWY]

Skomentuj
NVE wydało alert pogowy dla północy Norwegii. vegvesen.no
Choć nad większością kraju uda się uniknąć opadów, niepogoda wciąż nie opuszcza północy Norwegii. Sytuacja wygląda najgorzej w okolicach Finnmarku. Z powodu śnieżycy zamknięto wszystkie górskie drogi, a NVE ogłosiło alert pogodowy.
Reklama
Zarząd Drogi Transportu (Statens vegvesen) ostrzega przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi na północy kraju. Kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności i monitorowanie na bieżąco komunikatów na stronie Statens vegvesen – część dróg pozostaje nieprzejezdna, a wszystkie trasy położone w górach są zamknięte do odwołania.

Najgorzej w Finnnmarku?

Silny wiatr i nieustające opady śniegu doprowadziły do bardzo złej sytuacji drogowej w okolicach regionu Finnmark. Do tej pory zamknięto tu aż 32 drogi, w tym wszystkie trasy górskie.

Nieciekawie również w Troms

Opady śniegu i gołoledź dokuczają także mieszkańcom okolic Troms. Do godziny 11 zamknięto tu aż 20 dróg. Statens vegvesen ostrzega przed silnym wiatrem i gołoledzią. W wielu miejscach zastosowano objazdy, które potrafią wydłużyć trasę nawet o 72 km.

Statens vegvesen w kontakcie z NVE

Drogowcy proszą o monitorowanie sytuacji na stronie Statens vegvesen. Informacje aktualizowane są na bieżąco, a Zarząd Dróg i Transportu pozostaje w ciągłym kontakcie z Norweskim Urzędem ds. Dróg Wodnych i Energetyki (NVE), który dziś w nocy wydał ostrzeżenie pogodowe dla całej Północy.

NVE podkreśla też, że wysoki poziom opadów może w krótkim czasie doprowadzić do podtopień i powodzi, więc mieszkańcy powinni jak najlepiej zabezpieczyć swoje domy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas