Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
„Wiatr w żagle!”: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dziś w kraju fiordów Aktualności
Monika Pianowska 11 stycznia 2020
10:00

„Wiatr w żagle!”: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dziś w kraju fiordów

Skomentuj
11 stycznia imprezę z okazji 28. Finału WOŚP zorganizowały sztaby z Haugesund i Stavanger (Sandnes). materiały pasowe/ WOŚP Oslo
Podczas gdy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polsce odbywa się w niedzielę, dwa norweskie sztaby rozpoczynają weekend pod znakiem 28. edycji WOŚP. 11 stycznia zarówno Polonia, jak i chętni Norwegowie mogą wziąć udział w charytatywnych imprezach w Stavanger (Sandnes) i Haugesund. W tym roku pod hasłem „Wiatr w żagle!” organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, aby zebrać jak najwięcej środków na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego na potrzeby dzieci. Będziemy informować na bieżąco, co się dzieje podczas 28. Finału WOŚP w Haugesund i Sandnes.
Reklama

„Policz się z cukrzycą”: bieg we wspólnej sprawie

Sztab ze Stavanger rozpoczyna imprezę trzecim już w historii rodzinnym biegiem charytatywnym „Policz się z cukrzycą” („Løpet mot Diabetes”). Sportowa impreza rusza o godz. 13:00 pod Fredheim Arena, czyli tam, gdzie odbędzie się finał WOŚP 2020 w Sandnes. Jak podkreślają organizatorzy, wszystkie zebrane podczas biegu pieniądze również zostaną przekazane na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

O godz. 12:00 otwiera się biuro zawodów, w którym można odebrać numerek startowy lub zapisać się jeszcze na poszczególne biegi. Tuż przed głównym biegiem dla dorosłych o godzinie 12:40 zaplanowano wspólną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników pod wodzą Aleksandry Janulewicz, ekspertki fitnessu.
Bramka do biegu we Fredheim Arena w Sandnes już gotowa.
Bramka do biegu we Fredheim Arena w Sandnes już gotowa. fot: organizatorzy/ www.facebook.com/wospstavanger/photos

Haugesund [godz.11:20]

Inaugurację finału w Haugesund organizatorzy przewidzieli na godz. 12:00 w Vardafjellhallen. W ramach imprezy, także w południe i w Vardafjellhallen, rusza Kiermasz Rękodzieła. Wystawcy zapewnią ręcznie robione bawełniane lampy, szydełkowe poduszki, zabawki, czapki, koszyki, świeczniki, torebki czy łapacze snów. Dochód z zakupów przeznaczą na zbiórkę WOŚP 2020.

Ekipa ze sztabu w Haugesund zaprasza do udziału w imprezie:

Stavanger/Sandnes [godz. 14:30]

Na scenie we Fredheim Arena wystartowały pierwsze występy. Uczestnicy finału mogli już posłuchać młodej wokalistki Mai Kryj i podziwiać pokazy akrobatyczne.

Haugesund [godz. 15:30]

Organizatorzy zachęcają do korzystania z oferty kawiarenki, do której trafiło mnóstwo domowych wypieków.

Stavanger/Sandnes [godz. 16:30]

Pred publicznością pojawił się Maciej Stroynowski w towarzystwie Symphonic Ensemble.

Stavanger/Sandnes [godz. 18:30]

W Sandnes wciąż trwają koncerty, zgromadzonych oczarował m.in. zespół Potential Complications. Organizatorzy finału mają dobrą wiadomość dla tych, którym nie udało się dotrzeć na miejsce: transmisje na żywo z imprezy sztab ze Stavanger publikuje na swoim facebookowym profilu.

Haugesund i Stavanger [godz. 20:00]

Po całym dniu atrakcji i prężnych charytatywnych działań na rzecz WOŚP wolontariusze z Haugesund zaczynają podsumowywać, ile pieniędzy udało się zgromadzić podczas 28. finału Orkiestry zorganizowanego przez ich sztab.
A w Sandnes muzyczny wieczór trwa w najlepsze. Publiczność rozgrzewa Krisiskris.
Podsumowanie finału w Haugesund na zdjęciach.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas