Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wciąż nie znaleziono zaginionej Polki. Policja obawia się najgorszego Aktualności
Monika Pianowska 26 listopada 2018
12:08

Wciąż nie znaleziono zaginionej Polki. Policja obawia się najgorszego

11
Skomentuj
W akcję poszukiwania zaginionej Polski zaangażowało się także wielu wolontariuszy z okolic Ørsta. flickr.com/ fot. Søren Storm Hansen/ CC BY 2.0
Od 21 listopada trwają poszukiwania Mai Justyny Herner, której auto znaleziono zaparkowane obok ścieżki prowadzącej na górę Saudehornet w Ørsta. Mimo zaangażowania pracowników Norweskiego Czerwonego Krzyża, policji z Møre og Romsdal, przedstawicieli Obrony Cywilnej, a także wolontariuszy dotąd nie trafiono na żaden ślad 25-latki.
Zarówno w sobotę, jak i niedzielę około 300 osób z odpowiednim ekwipunkiem przeczesywało tereny wokół Saudehornet, do pomocy wykorzystano także psy i helikoptery ratunkowe – niestety bezskutecznie. Policjanci zapowiedzieli, że akcji poszukiwawczej nie przerwą, lecz w niedzielę wieczorem jej status się zmienił. Ich zdaniem bowiem Polki prawdopodobnie nie uda się już odnaleźć żywej.
Reklama

Szukają zdjęć i nagrań

Obecnie funkcjonariusze starają się ustalić, kto jeszcze mógł od środy włącznie przebywać w plenerze w okolicy wzniesień Saudehornet i Skåla. Liczą także na zdobycie fotografii i nagrań z górskich wycieczek odbytych przez turystów czy lokalną społeczność w ostatnich dniach.
Zaginiona Maja Justyna Herner wyszła z domu w środę około godziny 13.30 i od tego czasu nikt nie miał z nią kontaktu. Jej samochód policja znalazła zaparkowany obok szlaku na Saudehornet (Ørsta). Kobieta nie wzięła ze sobą telefonu ani sprzętu do wypraw w góry – w okolicy mieszkała też od niedawna, dlatego nie wiadomo, jak dobrze znała teren.

Kobieta ma długie brązowe włosy, a w dniu zaginięcia była ubrana w czarne legginsy oraz wełniany sweter. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej Polki, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 02800.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
DorotaElzbieta
DorotaElzbieta 04-12-2018 10:23
2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
DorotaElzbieta
DorotaElzbieta 04-12-2018 10:06

Paulina użyliście drona? To są zbyt duże odległości, a człowiek jest zbyt mały na tle gór - wystarczy niewielkie wzniesienie terenu, żeby wszystko co jest za nim, nie było widoczne dla ludzkich oczu.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
DorotaElzbieta
DorotaElzbieta 04-12-2018 09:58

my chodzimy w góry z moim mężem i już dawno postanowiliśmy, że zamiast gustownych szaro-burych sweterków kupujemy w góry oczojebne pomarańczowe ortaliony bo jak ddalamy się od siebie powiedzmy o taką odległość w górach na kilkaset metrów, że wciąż się słyszymy albo ledwo (w okolicy np. wodospadu), to na tle skał nie widzimy się w ogóle. I wpadliśmy na to od razu już podczas pierwszego sezonu w norweskich górach, gdzie nie trzeba chodzić szlakami i gdzie jest bardzo mało ludzi - w razie wypadku nie odnajdą Cię nigdy, dopóki ktoś po Tobie nie przejdzie. A biorąc pod uwagę stosunek ludzi do powierzchni górskiego obszaru, w większości miejsc odrobinę oddalonych od miasta, ludzie nie bywają nigdy. Więc myślę, że powinno się użyć drona do odnalezienia jej i grupy ludzi do analizowania zdjęć.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Paulina Kmiecik
Paulina Kmiecik 03-12-2018 18:30

zrzutka.pl/poszukiwania-mai-w-norwegii-s...aya-in-norway-zbrrup

Bardzo prosimy o finansowe wsparcie poszukiwań lub udostępnienie linku z informacją o zaginięciu i zbiórce! Dziękuję!

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
55555555 55555555
55555555 55555555 30-11-2018 17:50

Coś juz wiadomo?

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Piotr 1967
Piotr 1967 28-11-2018 19:02

Nie zycze Tobie tego co spotkalo Maje i Jej rodzine . Pomysl na wpis jakby to mial dotyczyc Ciebie w takiej sytuacji.
Szanuj i badz szanowany tego Tobie zycze .

14
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 26-11-2018 22:28

....może za dużo jest Norwegów w Norwegii

-4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
boj fra oszlo
boj fra oszlo 26-11-2018 21:48

...z rozrzewnieniem wspominam czasy ,gdy zostawiało sie samochód otwarty idąc na kawe....
...a rowerów bez zabezpieczeń stało bez liku na ulicach i dworcach...
...to już nie ci sami Norwedzy co kiedyś

10
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas