Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Uwaga: silny wiatr, śnieg i zamknięte drogi na południu Norwegii Aktualności
Monika Pianowska 15 marca 2017
08:00

Uwaga: silny wiatr, śnieg i zamknięte drogi na południu Norwegii

Skomentuj
Ruch może być spowolniony z powodu włączenia przejazdów kolumnowych. aftenposten.no/screenshot
14 marca Norweski Instytut Meteorologiczny wydał ostrzeżenie o utrudnionych warunkach drogowych w południowych regionach Norwegii. Z powodu obfitych opadów śniegu i silnego wiatru zamknięto wiele dróg w terenach górzystych. Na niektórych trasach obowiązuje ruch kolumnowy.
Reklama
W środę wczesnym rankiem wyłączono z ruchu przejazdy górskie w okolicach Hardangervidda, Haukeli, Strynefjellet, Vikafjellet oraz na obszarach Hol-Aurland i Tyin-Årdal. Przyczyną zamknięcia dróg są niebezpieczne warunki atmosferyczne.

Gdzie należy zachować szczególną ostrożność?

Meteorolodzy wciąż ostrzegają przed silnym wiatrem i opadami śniegu w regionach: Møre og Romsdal, Trøndelag, Vest-Agder, Aust-Agder, Telemark, Buskerud, Oppland i Hedmark.
W niektórych miejscach prędkość wiatru miała sięgać nawet 25 m/s, a w okolicach Strynefjellet spodziewano się 80 cm śniegu.

Na części czynnych tras w terenach górskich można napotkać utrudnienia w przejeździe z powodu włączonych zmian w ruchu – pojazdy muszą przemieszczać się w kolumnie, ponieważ jezdnię odśnieża pług.
Regiony dotknięte trudnymi warunkami atmosferycznymi.
Regiony dotknięte trudnymi warunkami atmosferycznymi. google.pl/maps/screenshot

Pogoda nie na rejsy i wycieczki w góry

Ponadto z powodu wiatru niebezpiecznie zrobiło się na morzu i w związku z wysokimi falami nastąpiły zmiany w trasach statków Hurtigruten. Prom MS Nordkapp nie zatrzymał się w Molde, tylko popłynął od razu na południe, natomiast Spitsbergen zmierza prosto do Rørvik, rezygnując z postojów w Kristiansund i Trondheim.
Pracownicy Norweskiego Instytutu Meteorologicznego ostrzegają przed silnym wiatrem i opadami śniegu na południu kraju.
Pracownicy Norweskiego Instytutu Meteorologicznego ostrzegają przed silnym wiatrem i opadami śniegu na południu kraju. met.no/screenshot
Należy również zachować szczególną ostrożność w czasie wypraw w góry. W nocy z 14 na 15 marca po zejściu lawiny w Bukketjørnet niedaleko Geilo pracownicy Czerwonego Krzyża z pomocą wolontariuszy innych organizacji ewakuowali grupę 57 turystów, którzy mieli zamiar spędzić noc na zewnątrz. Większość z nich stanowiła młodzież licealna. Akcja ewakuacyjna zakończyła się powodzeniem, żaden z uczestników wycieczki nie ucierpiał.

Źródła: met.no, aftenposten.no, tv2.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas