Adamowi nie zgadza się kasa.

Sprawdź, jak sobie z tym poradził.

Obejrzyj wideo

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Aktualności

Uwaga, podróżni: tych kierowców policja nie przepuści do Szwecji przez stare przejście graniczne

Monika Pianowska

11 września 2021 11:30

Udostępnij
na Facebooku

Przez granicę przejadą bez problemu kierowcy i pasażerowie posiadający świadectwo szczepień lub informacji o przechorowaniu covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. stock.adobe.com/licencja standardowa

Aby zwiększyć przepustowość nowego przejścia granicznego w Svinesund i ułatwić przemieszczanie się między Szwecją a Norwegią osobom posiadającym certyfikat covidowy, 28 sierpnia otwarto tzw. stary most.
Ponieważ jednak często, a szczególnie w weekendy, policjanci muszą odsyłać z granicy wiele aut, policjanci z Øst politidistrikt przypominają, kto jest uprawniony do przekroczenia starego mostu w Svinesund.

Dzieci też muszą być zaszczepione

Jak poinformowali w poście opublikowanym na Facebooku 9 września, przez granicę przejadą bez problemu kierowcy i pasażerowie posiadający świadectwo szczepień lub informacji o przechorowaniu covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Wymóg ten dotyczy również małoletnich nieobjętych wyjątkami, dlatego policja jest zmuszona zawrócić z mostu osoby podróżujące z niezaszczepionymi lub nie w pełni zaszczepionymi dziećmi.
– Bardzo często musimy niestety odsyłać auta z niezaszczepionymi dziećmi, a największe wyzwanie jest w weekendy. Przejście graniczne w starym Svinesund zostało otwarte, aby zapewnić lepszą płynność ruchu i zadbać o osoby dojeżdżające do pracy i inne grupy objęte wyjątkami  – pisze policja na swoim facebookowym profilu.
Podobnie podróżnych, którzy mają ze sobą w samochodzie towary wymagające oclenia i zadeklarowania ich na potrzeby przekroczenia granicy. Takie osoby, chcąc dojechać do Szwecji przez Svinesund, muszą skorzystać z nowego przejścia na trasie E6.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram