Obniżymy cenę Twojego OC w Norwegii Wyceń ubezpieczenie
Uwaga na facebookowego wirusa. Może ukraść twoją tożsamość Aktualności
Iga Jaruszewska 12 sierpnia 2017

Uwaga na facebookowego wirusa. Może ukraść twoją tożsamość

Skomentuj
Na Facebooku „grasuje” wirus komputerowy. Fot. fotolia
Norweskie portale internetowe ostrzegają przed otwieraniem podejrzanych wiadomości od znajomych na Facebooku. Zawierają one linki do programu, za pomocą którego można uzyskać dostęp do połączonej z portalem społecznościowym skrzynki mailowej lub telefonu.
7 sierpnia portal nettavisen.no poinformował, że na Facebooku „grasuje” wirus komputerowy. Tworzy on wiadomości, które wysyła do znajomych z facebookowej listy. Wirus utrudnia także zmianę hasła.
Reklama

UWAGA
Nie otwieraj wiadomości od znajomych na Facebooku, jeśli znajduje się w nich uśmiechnięty emotikon i krótki link.

Wtyczka „kradnie” informacje

Przed otwieraniem podejrzanych wiadomości zawierających wirus ostrzega konsultant IT Jørund Heimhol, który prowadzi stronę z poradami informatycznymi datahjelperne.no:
– Szkody, które sprawia, to kradzież informacji z facebookowego profilu. Instaluje dodatkową wtyczkę w wyszukiwarce Chrome. Ta wtyczka może posłużyć do kradzieży tożsamości.

Wirus zazwyczaj przyjmuje postać wiadomości od znajomego z Facebooka, która zawiera uśmiechnięty emotikon i krótki link. Po kliknięciu w niego zostaje się poproszonym o akceptację wtyczki do Google Chrome, za pomocą której ktoś może uzyskać dostęp do skrzynki mailowej i telefonu, jeżeli te są połączone z facebookowym kontem. Jeśli przypadkowo zainstaluje się dodatek, należy go niezwłocznie usunąć.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas