Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ułatwienia dla klientów DNB: wypłata gotówki w sklepie spożywczym Aktualności
Emil Bogumił 22 maja 2020
11:56

Ułatwienia dla klientów DNB: wypłata gotówki w sklepie spożywczym

Skomentuj
W związku z ryzykiem infekcji, usługa nie będzie obecnie promowana. MN
Bank DNB zawarł w połowie maja umowę z BankAxept i Vipps na usługi gotówkowe w sklepach Norgesgruppen. Nowe rozwiązanie pozwoli klientom placówki wpłacać i wypłacać gotówkę za pośrednictwem terminali płatniczych sklepu spożywczego. Dotychczas podobne możliwości funkcjonowały w oddziałach norweskiej poczty.
Nowa usługa otrzymała nazwę „Bank in store”. Będzie dostępna w sklepach należących do Norgesgruppen. Są to przede wszystkim Meny, Joker, Spar i Kiwi. Skorzystanie z rozwiązania wiąże się z koniecznością użycia karty bankowej oraz kodu PIN. Wpłacanie i wypłacanie gotówki w marketach powinno być możliwe na przełomie maja i czerwca. Według przedstawicieli banku DNB, do usługi dostęp otrzyma 98 proc. norweskiej populacji.

Pandemia nie sprzyja korzystaniu z gotówki

Nowe rozwiązanie zostanie uruchomione pomimo zaleceń, dotyczących obrotu gotówki w przestrzeni publicznej. Służby sanitarne oraz rząd zachęcają Norwegów do płatności kartą oraz wykonywania przelewów przez internet. – Usługa jest uruchamiana zgodnie z planem, ponieważ nadal istnieje potrzeba obsługi gotówkowej. Bezpiecznemu korzystania sprzyjają środki ostrożności, które obecne są w sklepach. Markety bardzo dobrze komunikują się z klientami w zakresie korzystania z poszczególnych środków płatności – stwierdził przedstawiciel Vipps, Hanne Kjærnes w rozmowie z Nettavisen. Dodał też, że bank oraz pozostali usługodawcy nie będą obecnie promować tego rozwiązania.
Norweskie obostrzenia dotyczą obowiązki dezynfekcji, obywatele nie muszą zakładać maseczek.
Norweskie obostrzenia dotyczą obowiązki dezynfekcji, obywatele nie muszą zakładać maseczek. Źródło: fot. Pixabay
Do 30 czerwca klienci DNB mogą korzystać z usług bankowych w oddziałach pocztowych. Bank nie wie, czy umowa z Posten Norge AS. Uzależnia to od zainteresowania konkurencji, która mogłaby pomóc współfinansować rozwiązanie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas