Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Trump kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla 2019? Norweski Komitet Noblowski otrzymał list Aktualności
Paulina Cirocka 06 maja 2018
08:00

Trump kandydatem do Pokojowej Nagrody Nobla 2019? Norweski Komitet Noblowski otrzymał list

3
Skomentuj
Prezydent Trump ma poparcie nie tylko polityków, ale i zwykłych mieszkańców USA wikimedia.org - Michael Vadon - Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International
2 maja Brett Reis-Andersen z Norweskiego Komitetu Noblowskiego opublikował list, który otrzymał od 18 Republikanów ze Stanów Zjednoczonych. Amerykańscy politycy zgodnie stwierdzili w nim, że prezydent Donald Trump zasługuje na Pokojową Nagrodę Nobla za złagodzenie konfliktu na Półwyspie Koreańskim.
Reklama

Zażegnać kryzys

„Od samego początku prezydent Trump pracował niestrudzenie, aby Korea Północna odczuła jak największą presję ze strony USA na zakończenie zbrojeń nuklearnych i zawarcie pokoju na Półwyspie. Administracja Donalda Trumpa zjednoczyła międzynarodowe społeczeństwa, w tym także Chiny, doprowadzając do sankcji dla największego reżimu w historii” pisze w liście Luke Messe, członek Kongresu z Indiany i pomysłodawca zgłoszenia kandydatury Trumpa.

20 kwietnia Kim Jong-un na spotkaniu z prezydentem Korei Północnej Moonem Jae-inem, oznajmił, że Korea Północna przerwie program zbrojeń nuklearnych i zamknie wszystkie strefy testowe do końca maja. Tydzień później dwa kraje ogłosiły, że będą pracować nad zakończeniem konfliktu.

Jest to spory sukces, zważywszy, że jeszcze w 2017 roku stosunki pomiędzy Koreą a USA były bardzo napięte, a prezydent Trump groził „totalnym zniszczeniem” komunistycznego państwa.

Nie tylko politycy

Jak podał South China Morning Post na początku tego tygodnia, pomysł Republikanów popiera sam Moon Jae-in oraz obywatele USA. Podczas weekendowego spotkania z wyborcami w Michigan, prezydent opowiadał o postępujących negocjacjach z Koreą Północną. Gdy skończył, zebrani zaczęli skandować „Nobel! Nobel! Nobel!”.

Lista kandydatów do Nagród Nobla musi pozostać ściśle tajna do 50 lat po przyznaniu. Laureaci ogłaszani są każdego roku w grudniu.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Szybki Bill
Szybki Bill 08-05-2018 17:18

Politycy nie powinni nigdy otrzymywac tej nagrody. To jest ich psi obowiazek, aby utrzymywali pokoj na swiecie.

4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PolAker
PolAker 06-05-2018 14:27

Wikipedia:

- Każdy z laureatów otrzymuje złoty medal i dyplom honorowy. Nagroda Nobla ma także wymiar finansowy: znaczną kwotę pieniężną (do 2012 było to dziesięć milionów koron szwedzkich, czyli około 4,5 miliona złotych[a], od 2012 osiem milionów koron, czyli około 3,6 miliona złotych[3], zaś w 2017 dziewięć milionów koron, czyli około 4 mln złotych[4]), aby mógł kontynuować swoje badania lub prace bez konieczności zabiegania o fundusze.

-W porównaniu do innych nagród nominacje do Nagrody Nobla są długie i rygorystyczne, podobnie jak proces wyboru laureatów. Z tego powodu nagroda ta stała się najbardziej prestiżową na świecie.

-Pokojowa Nagroda Nobla, przez Norweski Komitet Noblowski, za „najlepszą pracę na rzecz braterstwa między narodami, likwidacji lub redukcji stałych armii oraz za udział i promocję stowarzyszeń pokojowych”.

Barack Hussein Obama II
Jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla za rok 2009 za wysiłki w celu ograniczenia arsenałów nuklearnych i pracę na rzecz pokoju na świecie.

*W ostatnim roku Obamy USA zrzuciło ponad 26 tysięcy bomb w siedmiu krajach świata.

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Marian Paździoch
Marian Paździoch 06-05-2018 09:06

A niech dostanie ten papierek Nobla nim później można podetrzeć sobie D. Nic nie jest wart. Laureatka pokojowego Nobla Aung San Suu Kyi na czele wojsk buddyjskich mordują tysiące muzułmanów w Birmie. I nikogo to specjalnie nie obchodzi. No może dziennikarzy.

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas