Rozliczenia podatkowe w Norwegii
Zleć to fachowcom już teraz!
Wnioskuj online
zamknij
Aktualności

Trudne warunki pogodowe w całej Norwegii: poważne zagrożenie lawinowe w połowie kraju

Emil Bogumił

22 lutego 2021 10:25

Udostępnij
na Facebooku

Trudne warunki będą towarzyszyć mieszkańcom zarówno północnej, jak i południowej Norwegii. /zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

Meteorolodzy informują o trudnych warunkach atmosferycznych w wielu częściach kraju. Zarówno w południowej, jak i północnej Norwegii synoptycy poinformowali o poważnym zagrożeniu lawinowym. Służby wskazują, że część dróg w Troms og Finnmark i Nordland została zamknięta.
Reklama
Norweski Urząd ds. Zasobów Wodnych i Energetyki (NVE) poinformował, że lawiny i osuwiska wystąpią w pierwszej kolejności w niektórych północnych gminach. Sytuację pogarsza niepewna sytuacja związana z opadami atmosferycznymi i zalegającym śniegiem oraz możliwość lokalnych silnych podmuchów wiatru. 21 lutego około 200 osób zostało uwięzionych w miejscowości Fjordbukta na północ od Alta. Władze gminy pracują nad ewakuacją ludności drogą morską.
Pomarańczowy kolor wskazuje na obszary objęte poważnym stopniem zagrożenia lawinowego, żółte obszary objęte są umiarkowanym stopniem zagrożenia lawinowego.

Pomarańczowy kolor wskazuje na obszary objęte poważnym stopniem zagrożenia lawinowego, żółte obszary objęte są umiarkowanym stopniem zagrożenia lawinowego. Fot. NVE

Trudne warunki na norweskich drogach

Zarząd Dróg i Autostrad (Statens vegvesen) od niedzieli informuje o utrudnieniach na norweskich drogach. Trudna sytuacja towarzyszyła mieszkańcom północnej części kraju już w nocy z 20 na 21 lutego. Problematyczne okazały się m.in. burze.

Poniżej: Komunikat Statens vegvesen o trudnej sytuacji na drogach w Troms og Finnmark. 
Jak informują meteorolodzy, pogoda w Norwegii powinna ustabilizować się 22 lutego po południu. Wieczorem oraz 23 lutego w kraju mogą wystąpić opady deszczu. W połączeniu z silnymi mrozami mogą doprowadzić do występowania trudnych warunków na drogach.
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram