Aktualności

To już pewne: wróci lotnisko Rygge. Znaleźli się inwestorzy

Monika Pianowska

05 kwietnia 2017 08:00

Udostępnij
na Facebooku
1

Rygge wikimedia.org - Johanroed - Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0

4 kwietnia w norweskiej prasie pojawiła się oficjalna informacja o sprzedaży zamkniętego obecnie portu lotniczego Rygge w Moss. Spółka, która zdecydowała się zainwestować w lotnisko, to Jotunfjell Partners. Nowi właściciele zapowiadają, że pierwszy lot po otwarciu obiektu nastąpi być może już w 2018 roku.
Firma Jotunfjell Partners AS była do tej pory odpowiedzialna m.in. za sklep bezcłowy funkcjonujący na terenie portu lotniczego Moss-Rygge. Teraz nabyła prawa do wszystkich związanych z nim udziałów, które poprzednio należały do podmiotów: Orkla Eiendom, Thon Holding, Østfold Energi.
Reklama

Nowi zarządcy to nie amatorzy

Przedstawiciele Jotunfjell twierdzą, że w nowym projekcie z pewnością przyda im się doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia lotniskowych sklepów bezcłowych – są bowiem również właścicielami Airport Retail Group. Spółka ta była z kolei odpowiedzialna za prowadzenie punktu sprzedaży bezcłowej przypisanego do Moss-Rygge, który został zamknięty razem z całym obiektem w październiku ubiegłego roku.

– Prowadzimy sklepy bezcłowe i inne punkty sprzedaży na kilku lotniskach, a samo Rygge znamy doskonale – napisał Kristoffer Olsen w oświadczeniu Jotunfjell Partners.
W zarządzie nowego portu lotniczego zasiądą m.in. Espen Ettre, Roel Huinink i Alf Reidar Fjeld, którzy mieli już do czynienia z wieloletnim kierowaniem norweskimi lotniskami, takimi jak Oslo Gardermoen, Schiphol i Arlanda czy Sandefjord Torp.

Do startu, gotowi…

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy nastąpi reaktywacja lotniska w Moss. Olsen zapowiada, że będzie ona możliwa nawet w 2018 roku, nie wyklucza jednak, że proces przygotowywania obiektu do otwarcia przeciągnie się do roku 2019.

– Wiemy, że na miejscu będzie wiele do zrobienia. Potrzebujemy sporo czasu, żeby zapewnić lotnisku odpowiednią bazę połączeń – potwierdził Olsen. Nowi właściciele lotniska podpisali już umowę z bankiem DNB i opracowali realistyczne plany działania portu lotniczego w przyszłości.

Źródła: dagbladet.no, nrk.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
jonathan01

22-06-2018 02:32

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram