Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,15%, 100 000kr. over 5 år, kost 37 120kr., Totalt 137 120kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Śnieżyca krzyżuje świąteczne plany: bardzo trudne warunki drogowe w norweskich górach Aktualności
Krystian Łukowicz 22 grudnia 2017
11:41

Śnieżyca krzyżuje świąteczne plany: bardzo trudne warunki drogowe w norweskich górach

Skomentuj
Możliwe, że kapryśna pogoda popsuje kierowcom świąteczny nastrój Pixabay/CC0
Ze względu na śnieżycę, przejazd przez górskie drogi na południu kraju może być bardzo niebezpieczny albo i niemożliwy. Droga przez Hardangervidda została zamknięta dziś rano i tak pozostanie do Wigilii.  Służby radzą kierowcom, którzy muszą jechać na południe, aby zrobili to dziś po południu lub dopiero pojutrze, kiedy ekstremalna pogoda się poprawi.
Reklama
Meteorolodzy i Statens Vegvesen monitorują sytuację na drogach wschodniej i południowej Norwegii. W nocy z czwartku na piątek silne opady śniegu i wichura pokrzyżowały plany podróżujących samochodami.
Sytuacja jest najgorsza w górskich rejonach, gdzie znajdują się uczęszczane trasy. Służby proszę o zachowanie szczególnej ostrożności tych kierowców, którzy w weekend będą przejeżdżać przez Telemark. Kilka górskich dróg już dziś zostało zamkniętych przez Statens Vegvesen. Z ruchu wyłączony został m.in. przejazd przez Hardangervidda, który nie zostanie otwarty do Świąt.
Ujęcie na zasypaną śniegiem drogę przez Hardangervidda, która zostanie zamknięta do świąt.
Ujęcie na zasypaną śniegiem drogę przez Hardangervidda, która zostanie zamknięta do świąt. Screenshot/https://www.nrk.no/hordaland/uveret-held-fram-_-stengd-eller-kolonne-pa-dei-fleste-fjellovergangane-1.13835506/Statens Vegvesen
Zwały śniegu komplikują podróż przez obszary Haukelifjell i Filefljell. Mimo to górskie przejście Filefljell jest obecnie jedynym całkowicie otwartym przejazdem ze wschodu na zachód.
Meteorolodzy sądzą, że jeszcze dziś warunki się poprawią, ale nie potrwa to długo. Jutro na nowo kraj nawiedzą bardzo silne śnieżyce. Jeżeli świąteczne plany przewidują podróż w południowe strony Norwegii, warto mieć na uwadze zalecenia meteorologów i jechać jeszcze dziś lub dopiero w niedzielę. Wtedy pogoda uspokoi się na tyle, by możliwe było bezpieczniejsze dotarcie do celu.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas