Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Nawet 15% rabatu na S1 i EKUZ

Reklama

Aktualności

Śnieg w lipcu? W Norwegii to możliwe

Emil Bogumił

05 lipca 2024 09:15

Udostępnij
na Facebooku
2
Śnieg w lipcu? W Norwegii to możliwe

Na zdjęciu: sytuacja w pobliżu Gaustatoppen turisthytte (4.07.2024). Fot. screenshot, Gaustatoppen turisthytte (Facebook)

Gaustatoppen, najwyższy szczyt w Telemark, pokrył się śniegiem. Biały puch spadł 4 lipca. Jak przewidują meteorolodzy, nietypowa dla wakacji pogoda utrzyma się przez kilka dni.
Na szczycie Gaustatoppen śnieg utrzymuje się zazwyczaj do połowy maja. Biała pokrywa w sezonie letnim uznawana jest za coś niespotykanego. – Muszę przyznać, że to raczej rzadko spotykane zjawisko – skomentowała na łamach dziennika Varden Tina Brorsen, dyrektorka chaty turystycznej zlokalizowanej przy Gaustatoppen. Dodaje, że nietypowe zjawisko atmosferyczne nie odstraszyło spacerowiczów. Ci docierają na szczyt przygotowani do trudniejszych warunków atmosferycznych.
Jak przekazują meteorolodzy, opadom śniegu towarzyszą ujemne temperatury powietrza. Przy Gaustatoppen termometry wskazują około - 3 stopni Celsjusza. Zimowe warunki utrzymają się co najmniej do końca piątku, 5 lipca. Opady śniegu mogą wystąpić ponownie w najbliższy weekend.

Źródła: Varden, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


kotadolf napisał:
Tak jak Lipiec w sniegu.
A moze tak zajmiesz swoj dzien innymi sprawami?
Np swoimi?
Zaczniesz sie na nich skupiac? Komentowac? Przemyslec? Naprawiac? Moze sie podzielisz?
Jak nie masz swoich to znajdz w internecie takie w ktorych mozesz pomoc ? I tam eksploduj sila.

kotadolf .

05-07-2024 17:49

Tak jak Lipiec w sniegu.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok