Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rusza sezon wakacyjnych wycieczek: lotnisko w Oslo ostrzega przez wzmożonym ruchem Aktualności
Maja Zych 06 czerwca 2019
14:05

Rusza sezon wakacyjnych wycieczek: lotnisko w Oslo ostrzega przez wzmożonym ruchem

Skomentuj
Lotnisko Gardermoen spodziewa się w czerwcu i lipcu ponad 5,5 miliona pasażerów. Avinor
W tym roku sezon wakacyjny na centralnym norweskim lotnisku Oslo-Gardermoen rozpoczął się nieco szybciej niż zazwyczaj – port lotniczy zapowiada, że już w ten piątek obsłuży aż 106 780 osób. Tak duży ruch może jednak znacznie spowolnić proces odprawy, dlatego wszyscy pasażerowie powinni przeznaczyć na ten cel trochę więcej czasu niż dotychczas – w ten sposób można oszczędzić sobie stresu i zyskać pewność, że zdąży się na wyczekiwany lot.
Sytuacji na lotnisku nie ułatwi też remont wschodniego pasa startowego, gdzie do września ma potrwać wymiana asfaltu.
Reklama

Będzie tłoczno

Według danych zebranych przez firmę Avinor w czerwcu i lipcu lotnisko Gardermoen ma obsłużyć łącznie aż 5 611 702 pasażerów – w najbardziej obleganych terminach przez port przewinie się nawet ponad 100 000 osób dziennie. Wzmożony ruch może się jednak przełożyć na komfort i tempo procesu odprawy – wszyscy pasażerowie, którzy mają w planach lot z Gardermoen, powinni dlatego pojawić się na lotnisku nieco wcześniej niż normalnie. Dłuższe kolejki mogą bowiem m.in. spowolnić kontrolę bezpieczeństwa.

– Wielkie letnie wakacje zaczynają się wcześniej niż przewidywano i już w piątek 7 czerwca będziemy mieć jak dotąd najruchliwszy dzień w 2019 r. Zachęcamy dlatego, by ludzie uwzględnili trochę więcej czasu, aby uniknąć stresu i rozpocząć urlop już na lotnisku – mówi kierownik ds. komunikacji lotniska w Oslo Joachim Westher Andersen.  

Z podobnym problemem powinni się także liczyć podróżni wyruszający z innych miejsc w Norwegii – w okresie wakacyjnym zwiększony ruch można zaobserwować na niemal wszystkich lotniskach.

Remonty nie ułatwią sprawy

Oprócz większej liczby połączeń i pasażerów, sytuację na lotnisku w Oslo mogą skomplikować też prace remontowe, które mają potrwać przez całe wakacje. Głównym obiektem prac będzie wymiana asfaltu na wschodnim pasie startowym, co może znacznie utrudnić kwestie logistyczne i sprawną obsługę lotów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Refinansowanie - optymalizacja rat kredytów w Norwegii

Refinansowanie - optymalizacja rat kredytów w Norwegii

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas