Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Puchar Świata w skokach narciarskich: Norweg Anders Fannemel na pierwszym miejscu, Kamil Stoch też na podium Aktualności
Krystian Łukowicz 16 grudnia 2017
17:48

Puchar Świata w skokach narciarskich: Norweg Anders Fannemel na pierwszym miejscu, Kamil Stoch też na podium

Skomentuj
Anders Fannemel, zwycięzca sobotniego konkursu w skokach narciarskich. Wikimedia Common/CC BY-SA 3.0/Tadeusz Mieczyński
Zakończyły się sobotnie zawody w szwajcarskim Engelberg. Konkurs indywidualny pucharu świata w skokach narciarskich zwyciężył Norweg Anders Fannemel. Kamil Stoch zdobył  trzecie miejsce, stając na podium obok Fannemela. Dawid Kubacki i Piotr Żyła znaleźli się w pierwszej dziesiątce.
Anders Fannemel w ogólnej klasyfikacji zdobył 253,6 punktów, zajmując pierwsze miejsce na podium w konkursie z 16 grudnia. Norwegowi towarzyszy Niemiec, Richard Freitag, na miejscu drugim. Reprezentant Polski, Kamil Stoch, zyskał 250, 8 punktów co plasuje go blisko dokonania Fannemela i Freitaga, na trzecej pozycji.
Pierwsza piątka najlepszych skoczków. Sobotnie zawody zdominowali Norwegowie
Pierwsza piątka najlepszych skoczków. Sobotnie zawody zdominowali Norwegowie Screenshot/https://sportowefakty.wp.pl/skoki-narciarskie/relacja/83526/sobotni-konkurs-indywidualny-w-engelbergu

Powód do dumy

Norwescy zawodnicy zajęli aż cztery miejsca w pierwszej dziesiątce po dzisiejszej klasyfikacji. Daniel Tande i Halvor Egner Granerund zajęli, kolejno, 4 i 5 pozycję. Listę najlepszych dzisiejszych zawodników zamykają polskie nazwiska — Dawid Kubacki i Piotr Żyła na miejscach 8 i 10.
Już jutro, w niedzielę 17 grudnia odbędzie się kolejny konkurs pucharu świata. Będziemy informować o wynikach i relacjonować najważniejsze informacje.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas