Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Przedszkolaki znalazły w lesie dwa kilogramy amfetaminy. „Myślały, że to mąka” Aktualności
Monika Pianowska 07 kwietnia 2017
08:00

Przedszkolaki znalazły w lesie dwa kilogramy amfetaminy. „Myślały, że to mąka”

Skomentuj
Dzieci przypadkiem znalazły w lesie narkotyki. fotolia.com - royalty free
6 kwietnia norweska policja poinformowała na Facebooku o odkryciu dokonanym przez grupę starszaków z przedszkola w Oslo. Podczas spaceru w ubiegłym tygodniu dzieci znalazły w lesie dwa kilogramy amfetaminy.
Funkcjonariuszy zawiadomiły o znalezisku opiekunki grupy. Zareagowały niezwłocznie, widząc, że dzieci bawią się czymś, co z wyglądu przypominało mąkę. Okazało się jednak, że w zaroślach były ukryte narkotyki.
Reklama
Po zgłoszeniu znaleziska przez przedszkolanki policjanci przyjechali na miejsce w cywilnych ubraniach i po jakimś czasie doliczyli się 2 kilogramów amfetaminy.

Kåre Stølen z komisariatu policji dzielnicy Grønland uznał znalezisko za duże i w rozmowie z norweskim dziennikiem VG wyraził ulgę, że nikomu nic się nie stało. – To mogło się skończyć tragicznie. Wiadomo bowiem, że dzieci są ciekawskie i mogły spróbować tego, co znalazły – powiedział.

Najmłodsi policjanci w Oslo

Niedługo po odkryciu amfetaminy schowanej w lesie policjanci aresztowali dwie osoby. – Szybko ujęliśmy przestępców. Wiedzieliśmy, że wrócą po ukryty towar, dlatego poczekaliśmy na nich na miejscu – potwierdził Stølen. Posiadaczom narkotyków grozi teraz do kilku lat więzienia.

Funkcjonariusze odwdzięczyli się przedszkolakom za pomoc i w miniony czwartek wrócili do nich z balonami i słodyczami. W nagrodę dzieci mogły się również przejechać policyjnymi autami na sygnale. – Chyba właśnie zwerbowaliśmy kilku adeptów – żartował po wizycie w stołecznym przedszkolu Kåre Stølen.

Źródło: vg.no, aftenposten.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas