Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Podatki w Norwegii to nasza specjalność
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Pożar i eksplozje w tunelu na Ofotbanen. Okoliczni mieszkańcy ewakuowani Aktualności
Maja Zych 08 sierpnia 2018
14:51

Pożar i eksplozje w tunelu na Ofotbanen. Okoliczni mieszkańcy ewakuowani

Skomentuj
W tunelu w godzinach nocnych prowadzone były prace remontowe. By Kolbkorr [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons
W środę 8 sierpnia doszło do kilku eksplozji i pożaru w tunelu na trasie linii kolejowej Ofotbanen między Narvik a Rombak. Z powodu dużych ilości szkodliwego dymu okoliczni mieszkańcy zostali ewakuowani, a straż pożarna musiała wstrzymać się z akcją gaśniczą. Na miejscu działają obecnie służby ratunkowe.
Z powodu pożaru zamknięta została trasa kolejowa na odcinku z między Narvik a Vassijaure oraz droga E10.

Trujący dym utrudnił akcję gaśniczą

Silny pożar wybuchł w 400-metrowym tunelu na trasie Ofotbanen w środę w godzinach przedpołudniowych i spowodował wielokrotne eksplozje butli gazowych, które były składowane na miejscu z powodu prac remontowych. Ogień zaczął trawić też drewniane elementy, które zaimpregnowane zostały kreozotem – z tego powodu dym wydobywający się z tunelu był toksyczny, a straż pożarna nie mogła zbliżyć się do miejsca zdarzenia w celu rozpoczęcia akcji gaśniczej. Okoliczni mieszkańcy zostali także zmuszeni do ewakuacji.

Funkcjonariusze policji z Nordland poinformowali, że strażakom udało się w ostatecznie opanować płomienie i trwa obecnie akcja dogaszania pożaru.

Utrudnienia w ruchu

Z powodu trwającej wciąż akcji gaśniczej zamknięty jest ruch na całej linii Ofotbanen między Narvik a Rombak. Ponadto w związku z toksycznym dymem na jakiś czas policja zadecydowała także o zamknięciu pobliskiej drogi E10.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas