Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Powrót wiosny na 17 maja: termometry pokażą ponad 20 stopni [PROGNOZA] Aktualności
Maja Zych 14 maja 2019
13:38

Powrót wiosny na 17 maja: termometry pokażą ponad 20 stopni [PROGNOZA]

1
Skomentuj
Grunnlovsdagen zapowiada się w tym roku wyjątkowo ciepło i słonecznie. MN
W piątek 17 maja wypada święto narodowe Norwegów, które wiąże się z hucznymi obchodami organizowanymi w całym kraju. W tym roku meteorolodzy zapowiadają dla większości kraju idealną pogodę do świętowania – po znacznym ochłodzeniu na początku maja, do Norwegii mają nadejść ciepłe masy powietrza, przynosząc iście letnie temperatury. Na południu termometry mają  pokazać nawet… ponad 20 ºC.
Nieco gorzej może być jednak na północy kraju – tam 17 maja może popadać, dlatego wszyscy świętujący powinni zaopatrzyć się w parasole.
Reklama

Wiosna wraca do Norwegii

Norwescy meteorolodzy mają dobre wiadomości dla wszystkich osób, które nie mogą doczekać się obchodów 17 maja. Tego dnia w niemal całym kraju ma być słonecznie i ciepło, z temperaturami przekraczającymi nawet 20 ºC. Na idealną pogodę do świętowania mogą nastawić się przede wszystkim mieszkańcy południowej części kraju, gdzie zgodnie z prognozami termometry mają pokazać najwięcej kresek powyżej zera. W Oslo – gdzie obchody są zawsze najhuczniejsze – oraz na terenie Østlandet temperatura powinna przekroczyć 15 ºC. Ładnie i sucho ma być jednak także w pozostałych regionach – wyjątkiem będzie jedynie północ, gdzie w ciągu dnia może popadać.

Maj rozpoczął się chłodno, ale to się niedługo skończy. Cieplejsze masy powietrza są w drodze do Norwegii i w ciągu tygodnia będziemy mieć więcej wiosennych temperatur, w szczególności na południu. W święto narodowe będziemy mieć temperatury: od poniżej 10 stopni na północy, do ponad 20 stopni na południu.

Chłodniej na północy

Na nieco niższe temperatury muszą przygotować się mieszkańcy Troms i Finnmarku, gdzie meteorolodzy zapowiadają między 5 a 10 ºC. Niestety w tym obszarze będzie też pochmurno i może popadać – deszcz powinien ominąć jednak rejon Finnmarksvidda oraz Sør-Troms.
Najzimniej 17 maja może być na Svalbardzie, gdzie temperatury najprawdopodobniej spadną nawet poniżej zera. Mimo to zapowiadany jest jednak brak opadów oraz tylko częściowe zachmurzenie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
paweluanset
paweluanset 21-05-2019 16:44

19 Godziny, 28 Minuty temu

Redakcja MN napisał:
W tym temacie znajdują się komentarze do artykułu Powrót wiosny na 17 maja: termometry pokażą ponad 20 stopni [PROGNOZA]

dobra prognoza na 17 tylko ze dzisiaj jest 20

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas