Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Popularny wentylator może wywołać pożar. Firma wycofuje model z rynku Aktualności
Maja Zych 16 października 2018
10:21

Popularny wentylator może wywołać pożar. Firma wycofuje model z rynku

1
Skomentuj
Mimo wielu badań ekspertów nie udało się zidentyfikować przyczyny pożarów. MN
Norweski producent wentylacji Flexit poinformował o wycofaniu z rynku modelu wentylatora łazienkowego Silent Eco, który może spowodować pożar. Wszystkie osoby, które posiadają ten produkt w swoich domach, powinny go jak najszybciej zdemontować i skontaktować się z producentem, który oferuje zastąpienie wadliwego sprzętu nowym urządzeniem.
Szacuje się, że model Silent Eco może być zainstalowany w nawet 75 tys. norweskich domów.
Reklama

Nie ustalili przyczyny pożaru

Powodem wycofania modelu Flexit Silent Eco z rynku są pojedyncze przypadki pożarów, które wystąpiły z powodu wentylatorów wyprodukowanych między 2012 a październikiem 2017 roku. Mimo badań niezależnych ekspertów nie udało się ustalić, co jest bezpośrednią przyczyną wybuchu pożarów – z tego powodu producent wentylatorów podjął decyzję o wycofaniu wszystkich produktów z tej serii, co ma zapobiec kolejnym zdarzeniom.

– W takich sprawach nie możemy ryzykować. Nasze produkty nie powinny stwarzać ryzyka dla naszych klientów. Dlatego zdecydowaliśmy się na całkowite wycofanie – czytamy w komunikacie prasowym firmy.
Model Flexit Silent Eco
Model Flexit Silent Eco screenshot: Flexit

Oferują wymianę na nowe

Firma Flexit zwraca się z prośbą do norweskich klientów o sprawdzenie, czy w ich domach nie ma wentylatora z wadliwej serii oraz oferuje w takich sytuacjach wymianę na nowy sprzęt.  Do wszystkich mieszkań na terenie kraju zostały też wysłane listy z ostrzeżeniem oraz instrukcją co zrobić, kiedy jest się w posiadaniu tego modelu.

W przypadku wątpliwości, na stronie producenta można sprawdzić, czy wentylator, który ma się w łazience, podlega wymianie.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
PolAker
PolAker 16-10-2018 11:21

Tylko Pax

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas