Trwają rozliczenia podatków w Norwegii Trwają rozliczenia podatków w Norwegii
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Aktualności

Polski rząd zamyka kolejne województwo: twardy lockdown na Pomorzu

Emil Bogumił

05 marca 2021 13:38

Udostępnij
na Facebooku
1

O zmianach w obostrzeniach poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Fot. Krystian Maj/KPRM, flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0)

Polski rząd poinformował o utrzymaniu dotychczasowego sposobu walki z koronawirusem i pozostaniu przy koncepcji wprowadzania obostrzeń regionalnych. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji 5 marca, że surowe obostrzenia zostaną utrzymane na Warmii i Mazurach. Restrykcje zostaną wprowadzone również na Pomorzu.
Reklama
Od pierwszego marca tzw. twardy lockdown towarzyszy mieszkańcom województwa warmińsko-mazurskiego. Od 13 marca dołączy do niego również pomorskie. Oznacza to, że w obu regionach zamknięte będą centra handlowe, kina, muzea i teatry. Podobny los spotka hotele i obiekty sportowe. Z kolei uczniów klas I-III czeka powrót do nauki hybrydowej. Rada Ministrów podjęła decyzję piątego marca, po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. – Województwem najbardziej dotkniętym pandemią jest woj. warmińsko-mazurskie. W drugiej kolejności, jeśli chodzi o zachorowalność na koronawirusa, jest pomorskie. W mazowieckim, lubuskim, kujawsko-pomorskim oraz podkarpackim średnia zachorowań również jest wyższa od średniej krajowej – przyznał szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia poinformował, że przedstawione obostrzenia będą obowiązywałe we wskazanych województwach do 20 marca. W pozostałych regionach zliberalizowana wersja restrykcji pozostanie w mocy co najmniej do 28 marca. Jak przyznał Adam Niedzielski, wszystkie decyzje będą zapadały w trybie tygodniowym.

Rada Ministrów podejmuje ostatnie decyzje na podstawie wzrastającej liczby zakażeń w Polsce. Od trzeciego marca, dzienna liczba nowych infekcji przekracza 15 tys. Coraz więcej osób wymaga również hospitalizacji.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


MałeMi

05-03-2021 15:17

Dramat k***a ile czasu mozna zyc w zamknięciu... , wypuscili szarańczą na gòrskie stoki, a teraz spijamy za nich trujące soki...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram