Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Polska przyjęła ponad 450 000 ukraińskich uchodźców

Natalia Szitenhelm-Smeja

02 marca 2022 12:00

Udostępnij
na Facebooku
Polska przyjęła ponad 450 000 ukraińskich uchodźców

Punkt recepcyjny dla uchodźców z Ukrainy na dworcu PKP w Chełmie. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają nowo przybyłym uchodźcom. DWOT/materiały prasowe

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, że schronienie w Polsce znalazło już 453 tys. uchodźców z okupowanej Ukrainy. Tylko wczoraj granicę polsko-ukraińską przekroczyło prawie 100 tys. osób.
Reklama
2 marca polski resort poinformował, że 453 tys. uchodźców przekroczyło polską granicę od momentu napaści Rosji na Ukrainę.
Jak informuje MSWiA, "cały czas działają wszystkie przejścia graniczne, a ich przepustowość została zwiększona. Na wszystkich 8 przejściach granicznych z Ukrainą odbywa się ruch pieszy i samochodowy. Zarówno w województwach przygranicznych: lubelskim i podkarpackim, jak i w całej Polsce, działają punkty recepcyjne dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie. Obecnie jest już 27 takich punktów. Wszystkie osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym, które nie mają zapewnionego miejsca pobytu w Polsce, mogą udać się do punktu recepcyjnego. Otrzymają tam informacje na temat pobytu w Polsce, posiłek, podstawową opiekę medyczną, miejsce na odpoczynek oraz zostanie im wskazane tymczasowe zakwaterowanie. Wszyscy mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia. Uchodźcy są także bezpłatnie dowożeni do przygotowanych i bezpłatnych miejsc zakwaterowania".
Pomagamy uchodźcom z UA

ONZ: nawet 4 miliony uchodźców

Jak podaje Organizacja Narodów Zjednoczonych, od 24 lutego łącznie ponad 670 tys. osób uciekło przed wojną z Ukrainy. ONZ przewiduje, że w ciągu najbliższych miesięcy liczba uchodźców może sięgnąć nawet 4 mln, zaś w samej Ukrainie pomocy humanitarnej potrzebować będzie 12 mln osób.

Norweskie gminy chcą przyjąć uchodźców

Norweskie Stowarzyszenie Władz Lokalnych i Regionalnych (KS) 1 marca przeprowadziło ankietę, z której wynika, że jak do tej pory 269 gmin chce przyjąć uchodźców z Ukrainy. 

Pierwsi uchodźcy do Norwegii przybyli w zeszłym tygodniu - przyjęto ich w ośrodku recepcyjnym w gminie Råde.


mswia, udi, onz, regjeringen
Gość
Wyślij

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram