Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Polacy w czołówce deportowanych z Norwegii. Aż jedna trzecia za łamanie prawa Aktualności
Hanna Jelec 22 maja 2018
14:16

Polacy w czołówce deportowanych z Norwegii. Aż jedna trzecia za łamanie prawa

2
Skomentuj
Polacy znaleźli się na trzecim miejscu w niechlubnym rankingu obcokrajowców wydalonych z kraju. MN
Najnowsze statystyki norweskiej policji mówią same za siebie: tylko do maja tego roku z kraju fiordów wydalono ponad 1600 imigrantów, a aż 33 proc. obcokrajowców było zmuszonych opuścić Norwegię z powodu łamania prawa. Na trzecim miejscu znaleźli się Polacy.
Reklama
Według danych norweskiej policji, od stycznia do maja bieżącego roku z kraju fiordów wydalono 1613 cudzoziemców. Osoby, które zostały lub dopiero zostaną zmuszone do wyjazdu z Norwegii, mają trafić do ponad 90 różnych państw.

Polacy na trzecim miejscu

Do tej pory z Norwegii wydalono aż 1613 cudzoziemców. Policja podkreśla jednak, że tegoroczne dane odzwierciedlają aż 15-procentową poprawę w porównaniu do 2017 r.

Na pierwszym miejscu najczęściej wśród wydalonych z kraju obcokrajowców znaleźli się Szwedzi (150 osób), a na drugim obywatele Włoch (139 osób). Polacy zajęli 3 miejsce w niechlubnym rankingu – w ciągu pięciu miesięcy z Norwegii musiało wyjechać 113 obywateli. Na czwartym miejscu znaleźli się przebywający w kraju fiordów Rosjanie – z Norwegii wydalono aż 103 osoby o rosyjskim pochodzeniu.

1/3 za łamanie prawa

Służby bezpieczeństwa podkreślają, że powody tegorocznych wydaleń z kraju pokrywają się z ubiegłorocznymi. Spora część cudzoziemców zasłużyła sobie na opuszczenie Norwegii poczynaniami związanymi z łamaniem norweskiego prawa. Według najnowszych statystyk, taki powód przypisano odmówieniu prawa do pobytu w Norwegii ponad jednej trzeciej imigrantów (581 osób). To powód, który tyczy się także Polaków: wśród wydalonych rodaków było to 16 proc. przypadków.

Odmówili także azylantom

Aż 242 imigrantów wydalonych z Norwegii opisano jako „ubiegających się o azyl, z uzyskaną odmową”, a aż 159 osób musiano wycofać z kraju z powodu europejskiego zapisu o „kraju pierwszeństwie azylu”.

Kraj pierwszego azylu – wg obowiązującego w Europie systemu dublińskiego: państwo, dokąd uchodźca udał się bezpośrednio po opuszczeniu kraju pochodzenia i uzyskał tam ochronę.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Josef Satan
Josef Satan 23-05-2018 11:35

Jak to milo, ze rodacy dbaja o zapewnienie sobie miejsca na podium!

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Avida Finans wprowadziła istotne zmiany dla klientów

Avida Finans wprowadziła istotne zmiany dla klientów

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas