Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

PILNE: Wyciek radioaktywnego jodu w norweskiej elektrowni

Mateusz Krzesiński

25 października 2016 08:00

Udostępnij
na Facebooku
5
PILNE: Wyciek radioaktywnego jodu w norweskiej elektrowni

Wypadek w norweskiej elektrowni jądrowej fotolia.com - royalty free

PILNE: Według doniesień krajowej telewizji norweskiej NRK doszło wczoraj do wycieku radioaktywnego jodu. Elektrownia w Halden została zamknięta do odwołania. Nikt nie doznał obrażeń.
Do awarii doszło wczoraj o godzinie 13.45. Pracownicków elektrowni natychmiastowo ewakuowano. Nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu. Kierownictwo utrzymuje, że zaistniała sytuacja była efektem usterki technicznej i nie stanowi zagrożenia dla życia czy zdrowia.

– Podkreślamy, że nasze systemy są opracowane wedle najnowszych technologii i filtry natychmiastowo redukują natężenie radioaktywnych substancji o 99 proc. –mówi Atle Valseth, dyrektor zakładu badawczego dot. energii.

Trwają postępowania wyjaśniające, dlaczego załoga elektrowni nie otrzymała ostrzeżenia wcześniej. W czasie usterki wszyscy zostali ewakuowani w zgodzie ze wszelkimi zasadami bezpieczeństwa.

Elektrownia została zamknięta na czas wyjaśnienia sytuacji.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Maciej xXx

25-10-2016 18:26

Poprzednie dwa w Kjeller też były niegrożne...Nitelva wyłożona gazą,a ryby chore i odradzano ich spożywanie, chcesz sie oszukiwać, wolna droga

Jan Kowalski

25-10-2016 18:03

Juz robicie histerie. To nie zadna elektrownia jadrowa tylko badawczy reaktor, jeden z 2 w Norwegii.
no.wikipedia.org/wiki/Haldenreaktoren
Norweskie media nie piasza o tym, bo nie ma potrzeby wywolywania histerii. Wyciek byl niegrozny, a ze wzgledow proceduralnych ewakuowano osrodek.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok