Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

PILNE: Therese Johaug zdyskwalifikowana na 14 miesięcy. Norweżka nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata w 2017 roku

Mateusz Krzesiński

29 listopada 2016 08:00

Udostępnij
na Facebooku
1
PILNE: Therese Johaug zdyskwalifikowana na 14 miesięcy. Norweżka nie weźmie udziału w Mistrzostwach Świata w 2017 roku

Therese Johaug żegna się ze sportem na co najmniej 14 miesięcy screen/youtube

Norweska Agencja Antydopingowa wydała wstępne oświadczenie, w którym informuje, że Therese Johaug zostaje zdyskwalifikowana na 14 miesięcy. Zawodniczka nie może brać udziału w zawodach, a także w oficjalnych treningach zespołowych. Norweska narciarka nie wystartuje też w Mistrzostwach Świata Narciarstwa Klasycznego w Lahti w 2017 roku.
Adwokat Johaug zaznacza, że wciąż będzie walczył w sprawie uniewinnienia narciarki. Podaje w wątpliwość oświadczenie ekspertów, które zaważyło na wymierzeniu kary.
Wyrok będzie egzekwowany od dnia jej zawieszenia, a więc od 18 października 2016 roku. Teoretycznie Johaug mogłaby więc wziąć udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang w 2018 roku, jednak Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma zaostrzyć dotychczasowe zasady. Sportowcy złapani na zażywaniu dopingu prawdopodobnie nie wezmą udziału w Igrzyskach.

Nie wiedziała, że stosuje clostebol?

We wrześniu tego roku testy antydopingowe wykazały, że Therese Johaug stosowała niedozwoloną maść o nazwie clostebol (steryd anaboliczny). Norweska biegaczka do dziś nie przyznaje się do winy, utrzymując, że robiła to nieświadomie.
Justyna Kowalczyk po raz kolejny ironicznie odniosła się do sprawy swojej rywalki.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


oh Karolll

29-11-2016 18:08

SKANDAL za to mataczenie i wciskanie ciemnoty ciemnogrodowi 14msc. WSTYD

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok