Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Pełen napięcia konkurs drużynowy w Planicy: Norwegowie najlepsi, Polska na podium i… z historycznym trofeum! Aktualności
Monika Pianowska 25 marca 2017
08:00

Pełen napięcia konkurs drużynowy w Planicy: Norwegowie najlepsi, Polska na podium i… z historycznym trofeum!

Skomentuj
Kamil Stoch ustanowił nowy rekord skoczni Letalnica w Planicy. wikimedia.org - Tadeusz Mieczyński - Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
Awans na wagę złota po pierwszej serii zaliczyli Biało-Czerwoni w konkursie drużynowym lotów PŚ w Planicy 25 marca. Przedostatni występ w sezonie polscy skoczkowie zakończyli na trzecim stopniu podium i już teraz mogą być pewni zwycięstwa w Pucharze Narodów. Co więcej, nowy rekord skoczni oraz Polski ustanowił Kamil Stoch. W dzisiejszej drużynówce to jednak Norwegowie okazali się niepokonani.
Chociaż po pierwszych oddanych skokach Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Kamil Stoch zajmowali pozycję tuż za podium, naszym skoczkom udało się zmobilizować w drugiej serii konkursu, w której wskoczyli na miejsce trzecie.
Reklama

Pierwszy taki wspólny sukces!

Mimo że dopiero w 26 marca nastąpi finał sezonowych zmagań w skokach narciarskich, ekipa Stefana Horngachera może zacząć świętować historyczny sukces. Po ostatnim konkursie drużynowym reprezentacja Polski ‒ obecny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów ‒ powiększyła przewagę nad drugą Austrią o kolejne 50 punktów, zatem wynosi ona obecnie 276 punktów.

I choć wyniki z ostatniego konkursu indywidualnego Pucharu Świata 2016/2017 również zostaną doliczone do rankingu drużyn, strata do Polaków jest właściwie nie do odrobienia. Będzie to pierwsza w historii polskich skoków Kryształowa Kula w Pucharze Narodów i genialny debiut Horngachera w roli naszego szkoleniowca.

Gratulacje dla całej kadry i trenera!

Kolejny przebłysk Norwegów

Z kolei to podopieczni Alexandra Stoeckla zaliczyli znakomity występ na Letalnicy (HS225) i zakończyli ostatnią drużynówkę na pierwszym miejscu, pokonawszy Niemców i Polaków. W Planicy to właśnie Forfang, Fannemel, Stjernen i Johansson oddawali najrówniejsze skoki, dzięki którym znów zrehabilitowali się w końcówce nie do końca udanego w ich wykonaniu sezonu.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów Norwegowie plasują się jednak tuż za podium, a strata do Niemców wydaje się zbyt duża do odrobienia w jednym konkursie (1054 punkty).

„Rakieta z Zębu” z nowym rekordem

Drużynówka w Planicy była kolejnym pasmem rekordów skoczni. Najpierw w serii próbnej ustanowił go zasługujący tego dnia na szczególne wyróżnienie Norweg Robert Johansson (250 m), a następnie w drugiej serii konkursu jego wynik poprawił obecny lider tabeli PŚ Stefan Kraft, skacząc o metr dalej.

Nie cieszył się jednak zbyt długo, ponieważ tytuł nowego rekordzisty odebrał mu Kamil Stoch. Skokiem na odległość 251,5 metra przypieczętował podium Biało-Czerwonych, i gdyby punktację z konkursu drużynowego w Słowenii 25 marca rozpatrywać indywidualnie, triumfatorem zmagań na „mamucie” okazałby się właśnie zawodnik z Zębu. W tym występie Stoch ustanowił również nowy rekord Polski w skokach narciarskich.
Źródła: eurosport.onet.pl, skokinarciarskie.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Finanstilsynet zaciska kredytowy pas. Od 15 maja nowe regulacje

Finanstilsynet zaciska kredytowy pas. Od 15 maja nowe regulacje

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas