Aktualności

Para królewska na kwarantannie: koronawirus w norweskim pałacu

Emil Bogumił

21 listopada 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
2

Król Harald V od kilku tygodni unika aktywności publicznej. Fot. Sølve Sundsbø / The Royal Court

U jednego z pracowników pałacu królewskiego rozpoznano zachorowanie na COVID-19. W związku z tym, na kwarantannę skierowani zostali król Harald V oraz jego małżonka Sonja. Dołączyło do nich 14 pracowników, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną.
Reklama
Jak informuje biuro prasowe pałacu królewskiego, u norweskiej głowy państwa nie wykryto objawów zainfekowania Sars-Cov-2. Dodają też, że władze oraz ich współpracownicy funkcjonowali ostatnio zgodnie z wymogami norweskich służb sanitarnych. Wśród wprowadzonych środków ostrożności znalazły się zasady dotyczące minimum jednego metra odległości, praca zdalna oraz konieczność częstego mycia rąk oraz dezynfekowania powierzchni.

Harald V z problemami zdrowotnymi

Król Norwegii, ze względu na wiek oraz kłopoty ze zdrowiem, znajduje się w grupie osób szczególnie narażonych na komplikacje związane z zakażeniem koronawirusem. Ósmego października trafił do szpitala i odbył operację serca. Lekarze wymienili jego zastawkę, która umożliwia mu swobodne oddychanie. W grupie wysokiego ryzyka znajduje się również żona księcia Haakona, Mette-Marit. Cierpi na samoistne włóknienie płuc.

Harald V już w październiku ograniczył funkcjonowanie w norweskim i międzynarodowym życiu publicznym. Większość jego obowiązków przejął następca tronu, książe Haakon. Tym razem, na jego barki spadła odpowiedzialność za m.in. spotkanie z prezydentem Estonii.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Dobromirspoleczny

21-11-2020 10:39

Mają mocne geny. Po takim kazirodztwie to nawet pandemia ich nie złapie.

PLAN-C

21-11-2020 08:47

No przecież jest pandemia?!

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram