Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Oslo: ogromne mandaty za posiadanie noża w miejscu publicznym Aktualności
Natalia Szitenhelm 19 października 2017
09:50

Oslo: ogromne mandaty za posiadanie noża w miejscu publicznym

7
Skomentuj
Do napaści z użyciem noża często dochodzi późnym wieczorem lub wcześnie rano. fotolia.pl
Policja ze stolicy podwyższa mandaty za posiadanie noża w miejscu publicznym. Można otrzymać nawet 20 000 tys. koron kary.
17 października ukazał się komunikat o podwyższeniu mandatów za posiadanie przy sobie noża w miejscu publicznym w Oslo. Zaostrzenie kar finansowych ma związek z coraz częstszymi atakami nożowników, do których dochodzi w różnych dzielnicach stolicy. Nowe grzywny będą obowiązywać w Asker, Bærum i Oslo.
Reklama

Mandaty odstraszą przestępców?

Wcześniej policja – za posiadanie noża w miejscu publicznym – mogła wlepić mandat w wysokości od 8 tys. koron do 9,5 tys., gdy sprawa miała swój finał w sądzie. Obecnie kwoty będą zaczynać się od 12 tys. koron. Maksymalna kwota mandatu to nawet 20 tys. koron.

Wysokość nałożonej kary będzie zależeć m.in. od sytuacji, w której dana osoba miała przy sobie nóż. Policja zaznacza, że nowe stawki mandatów obejmą także inne ostre narzędzia, które mogą doprowadzić do uszkodzeń ciała.
Czy uważasz, że w Oslo jest bezpiecznie?
Tak. Nie ma powodów do obaw.
Tak, ale w niektórych dzielnicach lepiej uważać.
Nie, boję się chodzić w niektóre miejsca.
Nie mam zdania.
Głosuj

Coraz więcej ataków

Policja liczy, że wysokość kar finansowych będzie skutecznie odstraszać ludzi od noszenia przy sobie noży i innych ostrych narzędzi. Wszystko dlatego, że Oslo już od jakiegoś czasu zmaga się z coraz częstszymi atakami nożowników. Na początku października w godzinach porannych doszło do trzech ataków w stolicy, w których obrażenia odniosły cztery osoby. W lipcu w ciągu dwóch dni doszło do dwóch napaści z użyciem noża, jedna osoba zmarła.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Michal Cichorek
Michal Cichorek 22-10-2017 10:52

Ja myślę, że za taki nożyk to Cię raczej nie zglebują. Poza tym uważam, że to bardziej dotyczy godzin wieczornych i nocnych.
Myślę, że artykuł ciekawy. W Polsce w większości dużych miast istnieją takie zakazy noszenia przy sobie noży. Kary są mniej wymowne, a i Policja ze Strażą Miejską niechętnie je egzekwują. No chyba, że widzą rycerzy ortalionu na swoim horyzoncie
Dla mnie ubolewanie nad tym, ze nie mogę nosić jakiegoś rodzaju broni jest bezsensowne. Takie trochę: zabraniają, to będę protestował, bez przemyślenia tego czy to ma sens.
Ktoś tu podjął temat \"rozbrojenia\". Nie do końca się zgodzę. Wg mnie noszenie noża jest pewnego rodzaju \"rozbrojeniem\" naszej czujności. Masz narzędzie, czujesz się pewniej nie zastanawiasz się nad zagrożeniem i to może być zgubne.
Nosić nóż, gaz czy cokolwiek innego a umieć go użyć to są już dwie różne bajki. Narzędzie noszone w plecaku, ciasnych kieszeniach spodni, wewnętrznej kieszeni kurtki jest bezużyteczne. Nie zdążysz kiwnąć palcem, bo stres Cię zje. Znaczna większość ludzi noszących \"środki odstraszające\", nie wie nawet w której części garderoby ją ma. Aby nóż realnie się przydał do obony na ulicy, musi być łatwo dostępny i potrzebne są godziny treningów systemów walki takich jak Krav Maga czy Defendo. Tam człowiek dowie się jak reagować i wyszukać czegoś do obrony (od kamienia po kosz na śmieci). Ale na bank nie nauczy się złotej techniki obrony przed atakami nożem, bo taka jest tylko jedna: Spier***** jak szybko potrafisz!
Ot i cała historia

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Michał Lach
Michał Lach 20-10-2017 19:00

A nóż snekerski jak idę na kawe podczas przerwy?

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Andrzej Olszewski
Andrzej Olszewski 20-10-2017 12:12

To tak jak z bronia...jestes rozbrojony...gdyby mozna było nosic to kazdy by się 2 razy zastanowil

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Gaz sprzedaja w Biltemie, taki pieprzowo-barwiacy na czerwono. To chyba mozna?
Pzdr

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Stash Qu
Stash Qu 20-10-2017 07:15

Wie ktoś jaka jest dopuszczalna długość ostrza, które można przy sobie przenosić? Poza tym gazu niet, noża niet, płać podatki i módl się żeby politi przyjechało godzinę po fakcie, tyle tutaj wolno.

9
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Trzeba bedzie kombinerko scyzoryk z plecaka wyjac.

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Marian Paździoch
Marian Paździoch 20-10-2017 00:48

Głupia ta politi

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas